Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

28.02.2022

OLIMP na fali !!! Zwycięstwo 29:23

OLIMP na fali !!! Jak już informowaliśmy Was w sobotę nasza drużyna odniosła kolejne zwycięstwo !!!

OLIMP na fali  !!!
29 - 23 dla OLIMPU na wyjeździe przeciwko drużynie Trójka Nowa Sól.
W rundzie rewanżowej to już trzecie zwycięstwo Olimpu, pozostajemy niepokonani  !
Wynik spotkania w pierwszej minucie otworzyli gospodarze. Przez kolejne kilka minut żadna z drużyn nie mogła trafić bramki, dopiero w piątej minucie Sebastian Kolanko rzucił pierwszą bramkę dla naszego zespołu, a na tablicy wyników pojawiło się 1 - 1. Przez kolejne kilkanaście minut bramki zdobywali na przemian gospodarze i nasi zawodnicy. Bramki w tym czasie dla Grodkowian zdobywał nasz etatowy strzelec Sebastian Kolanko oraz Tomasz Lechowicz. Tomek zagrał bardzo dobre spotkanie, łącznie rzucił w tym meczu 8 bramek, BRAWO !!!
Do 21 minuty zespoły walczyły punkt za punkt, a wynik na tablicy był 10 - 10. Ostatnie dziesięć minut to bardzo dobra gra w obronie naszych chłopaków. W 20 minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu na listę strzelców naszej drużyny wpisał się Daniel Jendryca, który do końca pierwszej połowy rzucił łącznie 5 bramek (GRATULACJE). Przed końcową syreną pierwszej połowy bramki rzucili jeszcze Tomek Lechowicz i Jakub Migoń. Na tablicy pojawił się wynik 12 - 15 dla Olimpu.
Wraz z końcową syreną nasz zespół dostał jeszcze wykonanie rzutu wolnego. Obrońcy ustawili się w murze, a do rzutu podszedł Marcel Ungier. Niestety rzut oddany przez Marcela trafił jednego z zawodników w głowę, sędziowie zinterpretowali to wedle przepisów jako zagranie niebezpieczne, a że miało to miejsce przed końcowym gwizdkiem pierwszej połowy Marcel zobaczył czerwoną kartkę. Tym samym na drugą połowę wychodziliśmy w osłabieniu.
Bardzo dobrą zmianę dla Marcela dał Jakub Migoń, który na początku drugiej części spotkania zdobył bramkę i wyprowadził nasz zespół na 4 bramkowe prowadzenie. Przez kolejne dwadzieścia minut na przemian dla Olimpu bramki rzucali Sebastian Kolanko i Tomasz Lechowicz. W 50 minucie Sebastian wykorzystując rzut karny powiększył przewagę nad drużyną z Nowej Soli, na tablicy pojawił się wynik 16 - 23 !
Ostatnie 10 minut w pełni kontrolowaliśmy, przeciwnicy zdołali rzucić jeszcze kilka bramek ale świetnie dysponowany i bramkostrzelny tego dnia Sebastian rzucając jeszcze w tym okresie meczu kolejne 3 bramki wspólnie z całą drużyną ustanowił rezultat końcowy 23 - 29 dla OLIMPU !

DUŻE BRAWA I GRATULACJE DLA WSZYSTKICH ZAWODNIKÓW !
Po raz kolejny drużyna pokazała charakter, walkę w obronie i pewne wykończenia w ataku.
Sebastian rzucając w tym meczu 10 bramek pozostaje wiceliderem strzelców naszej grupy rozgrywek.
W tabeli po 14 spotkaniach zajmujemy 5 miejsce, a do 4 drużyny w tabeli tracimy już tylko 1 punkt.
Następne spotkanie już w najbliższą sobotę zagramy u siebie, niebawem więcej informacji.