TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


Memoriał Z. Zielonki

Pierwsza Edycja Memoriału dbyła się 8-9 września 2017 r. impreza została podzielona na dwa dni. W pierwszym dniu rywalizują zespoły juniorów młodszych w drugim udizał biorą zespoły seniorów.

Zawody sportowe mają upamiętnić postać grodkowianina Zdzisława Zielonki, który zmarł 24 sierpnia 2014 r. Zielonka to dobrze znana postać w Grodkowie, ale również poza nim – w świecie sportu. Zasłynął jako animator sportu, organizator spotkań z olimpijczykami. Dzięki jego staraniom Grodków odwiedziło kilkudziesięciu najbardziej znanych polskich sportowców w różnych dziedzinach. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w LO, swoją pracę zaczynał w Szkole Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta. 45 lat temu założył klub sportowy UKS Olimp Grodków.

Jego pasją były wyjazdy na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, gdzie mógł na żywo wspierać biało-czerwonych. Jako kibic uczestniczył w 13 olimpiadach.

Przy okzazji memoriału wspołnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa już co roku od 2014 organizowana jest zbiórka krwi przy hali sportowej.

pełny HTML | wersja mobilna