Życzenia Wielkanocne

13.11.2021

Lider mocniejszy od Olimpu. Wysoka przegrana grodkowian

W sobotę [13.11] Olimp podejmował przed własną publicznością SPR GOKiS Kąty Wrocławskie. Zespół z dolnośląskiego przed spotkaniem w Grodkowie zajmował pozycję lidera, dzięki wygranej z Olimpijczykami przyjezdni umocnili swoją pozycję na pierwszym miejscu.

Pierwsza odsłona połowy po obu stronach wyglądała bardzo wyrównanie, obie ekipy szły cios za ciosem, starając się wyprowadzić swoją grą rywali z równowagi na parkiecie. Po kwadransie na tablicy wyników był wynik 7:7, remis utrzymał się jeszcze przez kolejne minuty, ale w 19. Minucie przyjezdni przełamali się zdobywając do końca pierwszej połowy znacznie więcej bramek niż gospodarze. Olimpijczycy zaczęli popełniać masę błędów, zarówno w obronie, jak również w ataku co odzwierciedlił końcowy wynik pierwszej połowy spotkania 11:19.

Po zmianie stron w grze przyjezdnych niewiele się zmieniło, wciąż naciskali na bramkę grodkowian, Olimpijczycy natomiast poprawili swoją grę w ataku, ale na tle obu części spotkania nie miało to większego znaczenia, bowiem błędy z pierwszej części spowodowały, że przewaga zespołu z Kątów Wrocławskich utrzymywała się na takim samym poziomie. Przyjezdni zwyciężyli w Grodkowie różnicą jedenastu bramek 26:37.

W przyszłym tygodniu grodkowianie zagrają na wyjeździe z SPR BÓR-JOYNEXT Oborniki Śląskie, które zajmują drugie miejsce i w obecnych rozgrywkach przegrały jedynie z SPR GOKiS Kąty Wrocławskie. Początek spotkania w sobotę [20.11] o godzinie 18:30 (prawdopodobnie będzie przeprowadzona transmisja na żywo przez gospodarza spotkania, o czym będziemy informowali).

- Do 18. Minuty dobrze trzymaliśmy się na parkiecie, ale potem popełniliśmy parę błędów w ataku, które zaważyły na dalszej grze. Rywale odjechali nam na 5-6 bramek, trudno było nam się potem pozbierać, aby ratować sytuację staraliśmy się jeszcze rotować składem, ostatecznie musieliśmy uznać przewagę przeciwnika. Dzisiaj oni [przyp. red SPR GOKiS Kąty Wrocławskie] lepiej zagrali i zasłużenie wygrali. Musimy wyciągnąć z tego spotkania wnioski na przyszłość – powiedział Adam Boczarski, szkoleniowiec UKS Olimp Grodków.

UKS Olimp Grodków – SPR GOKiS Kąty Wrocławski 26:37 (11:19)

Olimp: Dytko, Stroński – Stępień, Biernat 6, Lechowicz 2, Garncarz 4, Kuka, Wandzel 3, Ungier 5, Sobstel, Migoń 2, Kolanko 4. Kary 6. Min. Karne: 4/3. Trener: Adam Boczarski.