sPOTKANIA LIGOWE LISTOPAD GRUDZIEŃ
Sponsorzy 2021


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


18.10.2021

Trzecia wygrana Olimpu. Grodkowianie lądują na podium

Trzecia wygrana Olimpu. Grodkowianie lądują na podium

Trzecie zwycięstwo zapewnia Olimpowi kolejne punkty, a te pozwalają na awans w tabeli i otwarcie drzwiczek na trzecie miejsce. Choć grodkowianie zdobyli komplet punktów to wygrana nie przyszła łatwo, gospodarze Dziewiątka Legnica postawili u siebie ciężkie warunki.

 


 

 

Olimpijczycy bardzo dobrze rozpoczęli zawody, zdobywając w pierwszych minutach trzybramkową przewagę. Schody zaczęły się po kwadransie pierwszej połowy, gospodarze najpierw doprowadzili do remisu 7:7, kolejne minuty pierwszej połowy to próba ponownej ucieczki grodkowian rywalowi, co się powiodło, ale w 23. Minucie przy remisie 14:14 w zespole ponownie wkradł się zastój, to pozwoliło na zakończenie pierwszej połowy  z dwubramkową przewagą gospodarzy.

Po zmianie stron, to niestety gospodarze dyktowali warunki gry na parkiecie. Zawodnicy dziewiątki przez dłuższy czas prowadzili i utrzymywali przewagę w zależności od momentu gry wynoszącą od dwóch do czterech bramek. Wydawało się, że w 45. minucie po doprowadzeniu do remisu 25:25, gra po stronie Olimpu ustabilizuje się i zespół wyjdzie na prowadzenie, ale decydujące były ostatnie pięć minut spotkania. Zawodnicy Boczarskiego i Łągiewki ponownie doprowadzają do remisu 30:30, a bramkę dającą ostateczną wygraną zdobywa Sebastian Kolanko.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica - UKS Olimp Grodków 30:31 (17:15)

Olimp: Dytko, Stroński – Kuka, Garncarz 3, Stępień 5, Kolanko 4, Biernat 7, Ungier 5, Lechowicz, Migoń 5, Wiśniowiecki 2. Kary 10 min., karne 2/1. Trenerzy: Adam Boczarski, Paweł Łągiewka.

 

 

 

pełny HTML | wersja mobilna