Sponsorzy 2021


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


07.05.2021

Młodziczki UKS Olimp Grodków zakończyły sezon na drugim miejscu

Młodziczki UKS Olimp Grodków zakończyły sezon na drugim miejscu

Młodziczki z klubu UKS Olimp Grodków zakończyły na drugim miejscu rozgrywki w Opolskiej Lidze Młodziczek organizowanej przez Opolski Związek Piłki Ręcznej. Lokata ta pozwoliła im co prawda na udział w 1/16 Mistrzostw Polski, ale ostatecznie zespół nie zagra na tym etapie rozgrywek.

 


 

 

Pierwsze miejsce zajął UKS MOS Opole, a na trzecim miejscu znalazł się UKS Spartakus Otmuchów.

 

- Awansowaliśmy do 1/16 Mistrzostw Polski. Nie pojechaliśmy jednak na ten turniej, ponieważ było wiele niejasnych rzeczy. Przede wszystkim, kiedy się on odbędzie, w jakich warunkach zostanie przeprowadzony i jak będziemy grali. Ponadto część naszych zawodniczek to uczennice ósmych klas. Termin mistrzostw może zbiegać się z egzaminami ośmioklasistów. Jesteśmy zgranym zespołem i nie chcemy, aby część naszych dziewczyn nie mogła wystąpić z tego powodu w turnieju – mówi Sławomir Łoza, trener młodziczek UKS Olimp Grodków.

 

- Mieliśmy dwie dłuższe przerwy, ale w końcu udało się nam dokończyć sezon i zająć drugie miejsce. To dobra lokata, ale wydaje mi się, że mogliśmy powalczyć z zespołem z Opola. Mimo tego trudnego czasu każda z nas jest dumna z wywalczonego miejsca i dała z siebie naprawdę wszystko. Szkoda, że nie udało się pojechać na 1/16, może uda się za rok. Będziemy się starały o jak najlepsze wyniki – dodała Milena Rutkiewicz, środkowa rozgrywająca UKS Olimp Grodków.

 

W ostatnim spotkaniu młode szczypiornistki pokonały UKS Handball 2019 Kolonowskie 39:17. Jak zdradził nam trener, część zawodniczek w kolejnym sezonie będzie musiała zrezygnować z gry w zespole, gdyż będzie kontynuowała naukę w innych miastach. Drużyna będzie budowana na młodszych dziewczynach. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna pozwoli na większą liczbę treningów, to jest szansa, że młodsze koleżanki pójdą w ślady obecnych zawodniczek i też osiągną duże sukcesy.

 

 

 

 

pełny HTML | wersja mobilna