Życzenia Wielkanocne

27.02.2021

Grunwald pokonał Olimp

Grodkowianie doznali trzeciej porażki w rundzie rewanżowej. Mocniejszy rywal z Poznania dał gospodarzom poważną lekcję piłki ręcznej, bowiem sobotnie spotkanie nie przypominała tego zespołu grodkowian z przed dwóch tygodni, gdy byli bliscy wygranej ze Śląskiem Wrocław.

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że to przyjezdni z Wielkopolski będą rozdawali karty w tym spotkaniu. Przez pierwszych siedem minut to właśnie zawodnicy z Grunwaldu zdobyli pod rząd pięć bramek, podczas gdy Olimpijczycy nie wiedzieli co dzieje się na parkiecie. Wówczas dopiero Kolanko z Grodkowa jako jedyny trafił do bramki w dodatku z rzutu karnego. Przewaga pięciu bramek utrzymała się do 15. minuty wówczas Grunwald przez niemal resztę części pierwszej połowy był jedynym zespołem trafiającym do bramki. W końcówce Olimpijczycy zdołali jedynie zdobyć dwie bramki, ich rywale zakończyli pierwszą część spotkania z pokaźną zaliczką, obie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 7:18.

Po zmianie stron na parkiecie gra gospodarzy z Grodkowa również nie układała się po ich myśli, wciąż górowali przyjezdni. Przez niemal całą drugą połowę utrzymywali przewagę dziesięciu bramek. Grodkowianie wprawdzie poprawili grę w ataku, ale było to już niewystarczające na tle gry zespołu z Wielkopolski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22:32.

W przyszłym tygodniu grodkowianie ponownie zagrają spotkanie na własnym parkiecie. Olim zagra spotkanie z MSPR-em Siódemka Miedź Legnica, początek spotkania o godzinie 18:00.

Olimp: Dytko, Zając – Garncarz 2, Hertel, Niewiadomski 3, Prokop, Kolanko 5, Stępień 3, Rogaczewski P. 2, Nowak 1, Juros 1, Rogaczewski K. 4, Wandzel, Sobstel, Wiśniowiecki 1. Kary 12. Min. Karne 3/2. Trenerzy Paweł Łągiewka, Adam Boczarwski. Czerwona kartka: Maciejewski za gradację kar.

Grunwald: Kulczyński, Byczek, Tarko 1 – Bartłomiejczyk, Westwal 1, Raclewicz 1, Wiśniewski, Martyński 5, Nowicki 1, Piechowiak 4, Bajka 7, Paw, Płoski 1, Kelm 6, Tórz 3, Cichy 2. Kary 10. Min. Karne 3/1. Trener Rawał Waliczka.