KRS
Sponsorzy 2020
1
3
1


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


31.12.2020

Podsumowanie 2020 r. w wykonaniu Olimpu

Podsumowanie 2020 r. w wykonaniu Olimpu

Kończy się rok, rok ciężki dla wielu osób, sportowców i klubów. Obecna chwila jest dobrym momentem do podsumowania roku w całości pod względem sportowym w wykonaniu Olimpijczyków.


 

 

 

 

Na początku tego roku, ledwo rozpoczęta runda wiosenna została przerwana przez panującą epidemię. Grodkowianie i inne zespoły zakończyli przedwcześnie sezon 2019/2020. Olimp znalazł się wówczas na ósmym miejscu z dorobkiem 18 punktów. Do rozegrania pełnego sezonu zabrakło jedynie sześciu spotkań.

 

Na rozegrane wszystkie 16 spotkań najlepszymi strzelcami w zespole z Grodowa zostali: Kamil Rogaczewski, Sebastian Kolanko oraz Michał Daszczenko. Zawodnicy zdobyli odpowiednio 64, 63 i 35 bramek.

Ważnym wydarzeniem dla całego zespołu była zmiana jednego z trenerów, pod koniec 2019 r. Grzegorz Malinowski zrezygnował, jego miejsce zastąpił Aleksander Malinowski, który wspólnie z Piotrem Mieszkowskim poprowadzili zespół zespół do zakończenia rozgrywek.

Zakończony przedwcześnie sezon, brak możliwości trenowania do końca maja dla wielu sportowców był wypełniony pustką, zawodnicy wrócili do treningów dopiero na przełomie maja i czerwca.

-Jak można powiedzieć, zakończony poprzedni sezon zakończył się dla nas dobrze, aczkolwiek były to szarpane rozgrywki i nie dokończone. Mimo przedwcześnie zakończonego sezonu trudno mieć do niego zastrzeżenia, aczkolwiek zawsze mogło być lepiej – podkreśla Piotr Mieszkowski, jeden z trenerów Olimpu.

Po zakończonym sezonie Olimp opuściło kilku zawodników, pojawiły się również nowe twarze, wśród których znalazł się brat Kamila Rogaczewskiego – Patryk. Na parkiecie grodkowskiej hali po sezonie powrócił Maciej Maciejewski, który w sezonie 2019/2020 bronił barw Śląska Wrocław.

Perspektywa gry po wznowieniu rozrywek bez udziału kibiców stawiała nadchodzący sezon pod znakiem zapytania? Duet trenerski Malinowski-Mieszkowski miał do dyspozycji nieco okrojoną kadrę, która jak się okazało po zakończeniu rundy jest w stanie zagrozić wielu zespołom, ale w niektórych kluczowych momentach, w drużynie widać było dekoncentrację co było jednym z głównych powodu utraty kilku ważnych z perspektywy tabeli ligowej, punktów i zajęcia niższej pozycji.

Olimpu nie ominęła również przerwa spowodowana zakażeniem koronawirusem. Z powodu choroby dwa spotkania musiały zostać rozegrane w innym terminie. Przez to grodkowianie w ciągu krótkiego czasu rozegrali maraton czterech spotkań.

Po rozegraniu 10 spotkań Olimpijczycy zajmują dopiero ósmą lokatę z dorobkiem jedynie siedmiu punktów. Olimpijczycy są jednym z najmniej celnie trafiających do bramki rywali, zdobili 233 bramki. Najcelniej w Olimpie punktował Sebastian Kolanko – zdobywca 46 bramek, kolejni są bracia Rogaczewscy Kamil i Patryk, zdobywcy 32 i 24 bramek.

- Podsumowując obecny sezon, zespół zmienił się nam personalnie, sportowo nie poszliśmy dalej. Rozgrywki są w trakcie, nie wygląda to dla naszego zespołu dobrze. Przegraliśmy w kilku spotkaniach, w których powinniśmy wygrać. Nie poddajemy się, jest jeszcze druga runda, którą mamy nadzieję że uda się rozegrać w całości, bo mamy obecnie czas pandemii i może być różnie. Liczyliśmy, że będziemy w innej części tabeli, jeżeli w każdym spotkaniu będziemy w pełni skupieni, zwłaszcza u siebie. Końcówka rundy była dla nas przygniatająca, liczyliśmy na punkty, których ostatecznie nie udało się nam zdobyć i będziemy musieli ich szukać w dużej mierze na wyjazdach – podsumował Piotr Mieszkowski.

Klub UKS Olimp Grodków w dużej mierze funkcjonuje i działa dzięki wsparciu sponsorów. Największym z nich jest Gmina Grodków, która wsparła w tym roku UKS Olimp kwotą około 193. tyś. zł w dużej mierze przyczyniając się do zachowania płynności w funkcjonowaniu klubu w tym ciężkim dla wielu roku.

 

 

pełny HTML | wersja mobilna