Życzenia Wielkanocne

24.03.2019

Leszczynianie minimalnie lepsi. Przegrana Olimpu jedną bramką

W 18. kolejce UKS Olimp podejmował przed własną publicznością MKS Real-Astromal Leszno - wicelidera obecnych rozgrywek pierwszej ligi w grupie „B”. Leszczynianie mimo osłabienia spowodowanego kontuzjami i zawieszeniami czterech zawodników pokazali się w Grodkowie z dobrej strony, grając mozolnie odrabiali z minuty na minutę wszystkie straty, doprowadzając ostatecznie do zwycięstwa przyjezdnych. Gospodarzom zabrakło szczęścia zwłaszcza w rzutach karnych.

Gospodarze już od pierwszego gwizdka brylowali nad przyjezdnymi. W bardzo szybkim tempie wyszli na czterobramkowe prowadzenie, nie pozwalając atakującym na zdobycie bramki kontaktowej w pierwszych pięciu minutach. Przez kolejne minuty mogło by wydawać się, że gospodarze mają sposób na grę z przyjezdnymi z Wielkopolski, ale gdy mijały kolejne minuty z trybun widać było zniechęcenie do podjęcia walki na większą skalę przez leszczynian. Dobra passa Olimpijczyków trwała do 24. minuty, wówczas goście doprowadzili do remisu 9:9. Ostatnie sześć minut pierwszej połowy to walka o dominację z której zwycięsko wyszedł Olimp, wygrywając pierwszą część tego spotkania 12:10.

Po zmianie stron, obie ekipy zmieniły swój styl gry. Na tablicy wyników kibice mogli częściej oglądać taką samą liczbę bramek po obu stronach, przez co przez kolejne kilkanaście minut po obu stronach ciężko było by wyłonić jednoznacznie zwycięzce. Taki stan trwał do 53. minuty spotkania, zawodnicy Real-Astromat wyszli najpierw na jednobramkowe prowadzenie, potem przewaga zwiększyła się do dwóch, by po przyznanym rzucie karnym ponownie skurczyć się do jednej. Ostatecznie Olimp był bliski doprowadzenia do remisu, ale podyktowany kolejny rzut karny był nie skuteczny, klilka sekund później sędziowie pdoyktowali rzut wolnego, lecz odległość od bramki była na tyle daleka, że bramkarz gości w porę zareagował, gdy piłka z połowy parkietu wędrowała wprost w światło bramki. Sobotnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych niewielką różnicą jednej bramki 21:22.

W kolejnej kolejce, za tydzień (30.03) UKS Olimp zagra na wyjeździe spotkanie z MSPR Siódemka Miedź Legnica. Natomiast w pierwszą sobotę kwietnia, Olimpijczycy zagrają przed własną publicznością z MKS Wieluń.

UKS Olimp Grodków – MKS Real-Astromal Leszno 21:22 (12:10)

Olimp: Młoczyński, Stańko – Maciejewski 1, Stępień, Hertel 1, Chmiel 2, Marcyniuk, Mierzwiński 1, Rogaczewski 5, Ungier 4, Kulej 1 Kolanko 4, Górny 2, Szulc. Karne 6/2, kary 2. minuty. Trenerzy: Mieszkowski Piotr, Malinowski Grzegorz.

MKS: Musiał – Przekwas 5, Nowal 2, Meisser 2, Łuczak 2, Szkudelski 3, Jaśkowski 1, Zdobylak 4, Raczkowiak 2, Freiske 1. Karne 3/2, kary 10. minut. Trener Maciej Wierucki