Marszałek
Sponsorzy 2023

23.04.2017

Akademicy ponownie lepsi od Olimpu

W sobotnim spotkaniu zawodnicy z Grodkowa z AZS Biała Podlaska doznali dziewiętnastej porażki. Dzięki zwycięstwu rywal grodkowian jest pewniejszy utrzymania w rozgrywkach pierwszej ligi. Olimp rozegrał dwie różne połowy.

Pierwsze piętnaście minut spotkania w wykonaniu obu drużyn miały przebiegało wyrównanie. Oba zespoły zdobyły po cztery bramki, Olimp mógł wyjść w tym momencie na jednobramkowe prowadzenie, lecz rzut karny Pawła Chmiela okazał się niecelny i przechwycony przez bramkarza przyjezdnych. Po kwadransie inicjatywę przejęli akademicy, którzy po kolejnych pięciu minutach wypracował cztery bramki przewagi 5:9. Przez następne minuty Olimp zaczął odrabiać straty do jednej bramki. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej polowy grodkowianie przegrywali 11:12, ostatecznie rezultat z pierwszej połowy wyniósł 11:14.

Przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy Olimp nieskutecznie starał się zbliżyć do swoich sobotnich rywali. Nieskuteczność w ataku doprowadziła do sześciobramkowej przewagi przyjezdnych 18:24. Lecz prawdziwy cios został zadany przez ostatnie dwadzieścia minut drugiej połowy, które pokazały bezsilność podopiecznych Piecha. Rywale rzucają celnie do bramki Olimpu dziesięć razy, podczas gdy w tym samym czasie grodkowianie zdołali pokonać bramkarza pięcioma trafieniami. Spotkanie zakończyło się przegraną 23:35.

UKS Olimp Grodków vs KS AZS-AWF Biała Podlaska 23:35 (11:14)

Olimp: Młoczyński, Madaliński - Kolanko 1, Prokop 3, Klimków 3,Chmiel 2, Baran 4, Starczewski 1, Gradowski, Żubrowski 1, Bujak, Ogorzelec 2, Piech 1, Świerczyński 3,Turyniewicz 1, Mierzwiński 1. Trener: Michał Piech. Kary: 8 minut, Karne: 3/6

AZS: Adamiuk Kozłowski - Warmijak, Skuciński 3, Ziółkowski 7, Rusin 3, Chmurski, Stefaniec 1, Małecki 3, Kruchkou 5, Bekisz 4, Banaś 4, Kandora 3, Pezda 2. Trener – Dzmitry Tsikhan. Kary: 8 minut, Karne: 2/3

Sędziowie: Adam Parkitny, Karol Zając – Świdnica, Widzów: 150