Życzenia Wielkanocne

26.03.2017

Olimp Grodków przegrał z liderem

Sobotnie spotkanie Olimpu Grodków z Olimpią Piekary Śl. mogło przejść do historii rozgrywek. Czerwona latarnia rozgrywek postawiła się liderowi rozgrywek, stawiając ciężkie warunki na parkiecie na drodze w zdobywaniu kolejnych bramek. Ostatecznie zespół z pierwszego miejsca zwyciężył i pokonał miejscowy Olimp różnicą czterech bramek.

Spotkanie rozpoczęło się od trafień lidera z Piekar. Olimp szybko odrobił straty doprowadzając do remisu 3:3, następne minuty spotkania pozwoliły obu zespołom na wyrównaną walkę z której w lepiej dawał sobie radę miejscowy Olimp. Po 15 minutach podopieczni Michała Piecha prowadzili 10:7, celnymi trafieniami popisali się Prokop, Kolanko, Chmiel i Klimków. W następnych minutach zespół z Górnego Śląska odrobił straty i między zespołami ponownie rozgrywa się walka o bramki. W 18 minucie kapitalnym trafieniem popisał się Sebastian Kolanko. W 26 minucie Olimpia doprowadziła do remisu 12:12, W ostatnich minutach pierwszej połowy Olimpijczycy ponownie uciekli gościom, którzy starali się zwyciężyć w pierwszej połowie. Ostatecznie zawodnicy Piecha wygrali pierwszą połowę jedną bramką 16:15.

Druga połowa zaczęła się od dwóch trafień gospodarzy, dzięki czemu zespół wypracował trzy bramki przewagi. Radość z prowadzenia nie trwała długo, ponieważ po dziesięciu minutach drugiej połowy zawodnicy trenera Sławomira Szenkel doprowadzili do remisu 19:19. W kolejnych minutach przyjezdni wychodzą na prowadzenie, które sukcesywnie powiększają. Na dziesięć minut przed zakończeniem Olimpia wygrywa  różnicą czterech bramek. Grodkowianie próbowali jeszcze podjąć walkę, ale bezskutecznie i spotkanie zakończyło się zwycięstwem lidera rozgrywek wynikiem 28:32.

Olimp rozegrał dobre spotkanie w którym musiał ostatecznie oddać swoje karty rywalowi z Piekar. Olimpia nie popisała się w tym meczu, ale przez całe spotkanie cały zespół zachował spokój i większą siłę, te czynniki pozwoliły na zwycięstwo z miejscowym Olimpem Grodków.

– Trzymaliśmy się równej gry do 45 minuty. MKS Olimpia to doświadczony rywal, który ma po dwóch dobrych zawodników na każdej pozycji. Zasłużenie znajdują się na pierwszym miejscu. Walczyliśmy do końca z liderem, ale gdzieś popełniliśmy proste błędy, które z niewykorzystanymi sytuacjami doprowadziły do przegranej w tym spotkaniu –zrelacjonował po meczu Michał Piech, trener UKS Olimp Grodków.

– To było dla nas trudne spotkanie. W głowach zawodników, gdzieś była myśl „jesteśmy na pierwszym miejscu, a przyjeżdżamy do teoretycznie słabszego zespołu, który jest ostatni w tabeli”. Jednakże, gdyby zespół z Grodkowa zagrał obecnym składem w pierwszej rundzie, to z całą pewnością nie znajdowałby się na ostatniej pozycji. Wiedzieliśmy od samego początku, że w spotkaniu z Grodkowem będzie ciężko – mówił o spotkaniu z Olimpem Sławomir Szenkel, trener MKS Olimpia Medex Piekary Śl.

UKS Olimp Grodków – MKS Olimpia Medex Piekary Śl. 28:32 (16:15)

Olimp:  Młoczyński, Madaliński – Turyniewicz 1, Kolanko 6, Maciejewski 2, Starczewski, Prokop 6, Baran 3, Gradowski 1, Piech, Świerczyński 1, Żubrowski, Bujak, Ogorzelec 1, Klimków 3, Chmiel 4. Trener Michał Piech.
Kary: 4 min., Karne: 3/2

Olimpia: Kot, Zemelka Chromy 9, Fidyt 3, Cieślik, Parzonka 1, Rosół 6, Ludyga, Gogola,  Kotalczyk, Miłek, Jaksik 2, Kempys 1, Kowalski 8, Płonka 2. Trener Sławomir Szenkel.
Kary: 8 min., Karne: 6/3

Sędziowie: Grzegorz Christ – Wrocław, Tomasz Christ – Świdnica, Widzów: 250.