Życzenia Wielkanocne

04.12.2016

Olimp Grodków przegrywa w Chrzanowie z miejscowym MTS-em

UKS Olimp przegrywa w ostatnim wyjazdowym spotkaniu. Ich rywalem był zespół MTS Chrzanów. Olimp mógł wrócić z Chrzanowa z punktami, ale w składzie zabrakło jednego z duetu bramkarzy Zając – Zembrzycki. Bramkę mógł strzec jedynie Madaliński. W składzie trenera Piecha na ten mecz zabrakło również Bogumiła Barana.

Spotkanie mogło korzystnie ułożyć się Grodkowianom, bowiem w składzie MTS-u zabrakło trzech podstawowych zawodników, którzy skarżyli się na problemy zdrowotne. W zespole z Chrzanowa zabrakło bowiem Michała Bednarczyka, Jana Orlickiego oraz Marcina Skoczylasa. Ostatni zasiadł jednak na ławce rezerwowych.

Początek spotkania to wyrównany mecz. Oba zespoły bez większego problemu potrafiły zdobywać bramki. W dziesiątej minucie spotkania na tablicy był remis 7:7, ale w kolejnych pięciu minutach goście z Opolszczyzny potrafili objąć prowadzenie w tym meczu, dzięki dwóm trafieniom Łukasza Ogorzelca, Olimpijczycy wyszli na prowadzenie 10:8. Był to przełomowy moment meczu dla gospodarzy z Małopolski, którzy poprawili w tym okresie meczu grę w obronie. Przeprowadzone kontrataki pozwoliły na ponowne prowadzenie i kontrolowanie gry na parkiecie. W 25 minucie Cabanie prowadzili już z Olimpem 19:12. Dwie minuty później Łukasz Gradowski ujrzał czerwoną kartkę za uderzenie rywala w twarz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:15.

Drugą połowę Olimp rozpoczął od odrabiania strat, wykorzystując słabą grę gospodarzy w ataku. W 35 minucie na tablicy było 20:18, a trzy minuty później czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gospodarzy - Patryk Rola. W 40 minucie przewaga Cabanów również utrzymywała się na poziomie dwóch bramek i wynosiła 22:20. Wówczas na parkiecie pojawił się kontuzjowany Skoczylas. Pojawienie się tego zawodnika na parkiecie przy Kusocińskiego 2, dało porządną dawkę energii dla gospodarzy, którzy wreszcie wrócili na odpowiedni tor. Na dziesięć minut przed końcem spotkania prowadzili 29:22. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 36:26.

MTS chrzanów - UKS olimp Grodków 36:26 (20:15)

MTS: Gil, Górkowski - Sieczka 4, Madeja 1, Żydzik 2, Patryk Rola, Dziubiński, Wierzbic 7, Gasin 3, Kowal, D. Skoczylas 6, Kirsz 5, Stroński 5, M. Skoczylas 2, Bogacz 1, Krasucki. Trener: Adam Piekarczyk.
Kary: 6 minut, czerwona kartka: Patryk Rola, Karne: 5/4

Olimp: Madaliński 1 - Maciejewski 2, Dziurgot, Stańko 1, Chmiel 4, Prokop 6, Mierzwiński, Stępień, Gradowski 2, Buczyński, Piech 1, Bujak 3, Ogorzelec 4, Piech 1,Świerczyński, Turyniewicz - 2. Trener: Michał Piech.
Kary: 12 minut, czerwona kartka: Łukasz Gradowski, Karne: 2/1

Sędziowie: Michał Cieślik, Piotr Oleksyk – Kielce, Delegat ZPRP: Paweł Musialik – Bytom. Widzów: 290