Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

28.11.2021

Olimp w nareszcie wygrywa! Tęcza pokonana na własnym parkiecie

Po serii porażek Olimpijczycy odnoszą zwycięstwo. Grodkowianie na własnym parkiecie podejmowali MKS Tęcza Folplast Kościan. Wielkopolanie postawili trudne warunki grodkowianom, mimo, że gospodarze przez całe spotkanie prowadzili.

Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyli przyjezdni, którzy przez kolejne dwie minuty zdołali jeszcze prowadzić 1:2. W kolejnej odsłonie spotkania to Olimpijczycy dyktowali warunki gry na parkiecie, utrzymując przez dłuższy czas czterobramkowe prowadzenie. Od 16. Minuty przez kolejne cztery żaden z zespołów nie był w stanie zdobyć bramki. Przy stanie 10:6 przewaga gospodarzy maleje, zawodnicy Tęczy w ciągu minuty zdobywają dwie bramki. Przewaga dwóch bramek utrzymuje się do końca pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 13:11.

Po zmianie stron grodkowianie uderzają ze zwiększoną siłą, ponownie powiększają swoją przewagę, zmuszając przeciwnika do częstej obrony swojej bramki. Wypracowana przewaga utrzymuje się tym razem do końca spotkania, które Olimpijczycy wygrali 33:27.

- Przeciwnik wbrew pozorom, był również wymagający. W każdym spotkaniu staramy się dać z siebie sto procent i wygrywać, niestety we wcześniejszych nam się to nie udało. W dzisiejszym spotkaniu widać było zaangażowanie, nasi zawodnicy zostawili wiele serca na parkiecie, przyczyniając się do tej wygranej za co im dziękuję! – powiedział po spotkaniu Paweł Łągiewka.

Kolejny mecz Olimpijczycy rozegrają już w przyszłą sobotę [04.12] z SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Olimp: Dytko – Stępień 6, Biernat 4, Lechowicz, Garncarz, Stroński, Maciejewski 3, Wandzel 8, Chmiel 2, Ungier 5, Sobstel, Migoń, Kolanko 5. Kary 4. Min. Karne 5/3. Trenerzy: Paweł Łągiewka, Adam Boczarski.