Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

03.10.2021

Olimp wygrywa z Trójką Nowa Sól!

UKS Olimp w sobotnim spotkaniu pokonał na własnym parkiecie UKS Trójka Nowa Sól. Przyjezdni wprawdzie sprawili gospodarzom problemy na drodze do zwycięstwa, pokazując się z dobrej strony, ale ostatecznie zadecydowało opanowanie i doświadczenie zespołu z Grodkowa.

Olimpijczycy zaczęli od solidnego „uderzenia” na bramkę przyjezdnych, po trzech minutach prowadzili 3:1, ale parę chwil później na tablicy widniał wyniki 4:3. W kolejnej części pierwszej połowy widać było przewagę gospodarzy, którzy przez większość czasu mieli pięciobramkową przewagę. W końcówce nowosolanie zdołali trzykrotnie pod rząd trafić do bramki Olimpu, zmniejszając straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:13.

Po zmianie stron zawodnicy z Nowej Soli zerwali się ponowie do ataku, początek drugiej odsłony wyglądał znacznie lepiej. Do 40. Minuty udało się im znacznie odrobić straty, Olimpijczycy prowadzili 20:19, przy tym stanie gra po obu zmieniła się. Zespół z Grodkowa zaczął powiększać swoją przewagę, której nie oddał do końca spotkania. Olimp miał problemy obroną w końcówce z powodu przyznania dwuminutowych kar. Osłabienie pozwoliło przyjezdnym na chwilową lepszą grę w ataka. Spotkanie zakończyło się wynikiem  33:29.

Staraliśmy się rotować składem w spotkaniu z Trójką Nowa Sól, dając szansę na grę młodszym zawodnikom. Na szczęście nas nie zawiedli. Cała drużyna dobrze spisała się w tym spotkaniu! - mówił Paweł Łągiewka, jeden z trenerów UKS Olimp Grodków.

Olimp: Dytko, Stroński – Pietryka 1, Ungier 9, Garnacarz 4, Sobstel, Kuka, Kolanko 6, Biernat 4, Stępień 1, Lechowicz 4, Chmiel 1, Migoń, Wiśniowiecki 3. Kary 10. Min. Karne 3/3. Trenerzy: Adam Boczarski, Paweł Łągiewka.