AMO
DOTACJA


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 

 


02.05.2021

Drużyny dziewcząt UKS Olimp Grodków na podium

Drużyny dziewcząt UKS Olimp Grodków na podium

W piątek (30.04) w Grodkowie na hali im. Z. Zielonki został rozegrany turniej finałowy Opolskiej Ligi Dziewcząt, kończący rozgrywki w sezonie 2020/2021. Po zakończeniu wszystkich spotkań najlepsze miejsca zajęły zespoły UKS Olimp Grodków, działające przy PSP 1 i PSP 3, trzecie miejsce przypadło UKS MOS Opole. Ostatnie, czwarte miejsce, zajęła drużyna KS PSSP 5 Otmęt Krapkowice. Wcześniej z rozgrywek odpadły MLUKS I Tułowice i MLUKS II Tułowice.

 


- Jest to ostatni turniej, podsumowujący całą naszą pracę w tym sezonie. Zwycięskie zespoły są najlepszymi w Województwie Opolskim. Dziewczynki w ostatnim czasie trenowały znacznie mniej niż w normalnych warunkach. Moim zdaniem mogłyby jeszcze lepiej rozwinąć się technicznie i taktycznie, gdyby funkcjonowały w standardowym trybie nauki i treningów. Można byłoby im przekazać wtedy więcej wiedzy, czy rozegrać więcej spotkań – mówi Adam Boczarski, jeden z trenerów UKS Olimp II Grodków przy PSP1.

- To był bardzo dziwny sezon. Trenowałyśmy, a nagle wszystko zostało zamknięte. Przez to mieliśmy dłuższą przerwę, po której ponownie wróciliśmy do treningów, by następnie kolejny raz wszystko przerwać, bo możliwość trenowania była ograniczona. Całe szczęście, że nasz zespół jest opanowany, a dziewczyny potrafią dobrze zagrać – dodała Sabina Błoch, trener UKS Olimp II Grodków przy PSP3.

Decydujące spotkanie, którego rezultat miał zadecydować o pierwszym miejscu na podium, zostało rozegrane pomiędzy UKS Olimp I i II. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki z UKS Olimp II przy PSP 1 i to im przypadły w udziale najwyższe laury. 


 

fot. Damian Wolak

 

pełny HTML | wersja mobilna