Życzenia Wielkanocne

14.02.2021

Nieudany debiut w Gorzowie.

Grodkowianie rozpoczęli rundę rewanżową od porażki, tym samym prowadzący drużynę nowy sztab trenerski z Grodkowa Boczarski-Łągiewka zaczął zmagania od porażki. Gra grodkowian wyglądała lepiej, zwłaszcza na początku spotkania, lecz to było niewystarczające.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy dobrze spisywali się pod bramką rywali, narzucając gospodarzom szybkie tempo. Grodkowianie przez kwadrans mieli przewagę nad zespołem Janusza Szopy i był to jedyny okres w spotkania w którym, można powiedzieć, że mieli je pod kontrolą. W 16. Minucie za sprawą Starzyńskiego z Gorzowa jego zespół wyrównał, a koleje trzy trafienia z rzędu Dzieciątkowskiego dały gospodarzom prowadzenie 9:6. Mimo, że w bramce Olimpu dobrze spisywał się Dytko, broniąc wiele cennych piłek to atak Olimpu w wielu sytuacjach zawodził. Pierwsza część spotkania zakończyła się 15:10.

Po zmianie stron to gospodarze byli wyraźnie widoczni na parkiecie i od pierwszych minut drugiej połowy kroczyli po komplet punktów. W Olimpie ponownie zawodziła skuteczność, przy ponownie wyróżniającej się grze młodego bramkarza, było to nie wystarczające, aby podjąć choćby wyrównaną walkę. Gospodarze wciągu kwadransa powiększyli swoją przewagę o kolejne pięć bramek w 45 minucie wynosił on bowiem już 25:15. Przez ostatnie minuty na parkiecie niewiele się zmieniło, a po kończącej spotkanie syrenie wynik na tablicy widniał wynik 34:23

W najbliższą środę (17.02) Olimp zagra zaległe spotkanie pierwszej kolejki rundy rewanżowej na własnym parkiecie. O godzinie 19:00 zespół będzie podejmował WKS Śląsk Wrocław.

TL Ubezpieczenia Stal Gorzów Wlkp. – UKS Olimp Grodków 34:23 (15:10)

Stal: Nowicki, Marciniak – Kryszeń 8, Pedryc, Giwont, Dzieciątkowski 3, Bronowski 5, Gałat 1, Szembek 1, Pietrzykiewicz 2, Renicki 1, Droździk, Starzyński 3, Kłak 2, Malarek, Stupiński 8. Kary: 0. Trener: Janusz Szopa.

Olimp: Dytko – Niewiadomski, Hertel 2, Wandzel 2, Kolanko 1, Nowak 2, Rogaczewski 4, Kuka, Maciejewski 3, K. Rogaczewski 7, Sobstel, Juros 2, Wiśniowiecki. Kary 8. Min. Trenerzy Adam Boczarski, Paweł Łągiewka.Czerwona kartka; Maciejewski za gradację kar.