Marszałek
Sponsorzy 2023

13.12.2020

Porażka na zakończenie rundy

Olimp zaliczył kolejne słabe spotkanie, zawodziła skuteczność i gra w obronie. Można powiedzieć, że zespołowi z Grodkowa wydarzyła się „wpadka”, gdyż jego rywalem był beniaminek SPR "Szczypiorniak" Gorzyce Wielkie, które przed tym spotkaniem zajmowały ostatnie miejsce w tabeli ligowej.

W pierwszej połowie wyrównana gra po obu stronach była jedynie przez pierwszy kwadrans. Oba zespoły regularnie bombardowały bramki swoich rywali. Przy stanie 9:9  przyjezdni podwyższyli wynik o jedną bramkę. Od tego momentu to Szczypiorniści z Gorzyc Wielkich wykorzystały wiele sytuacji pozwalających na podwyższenie wyniku. Sytuacja na parkiecie po stronie gospodarzy wyglądała tragicznie, natomiast przyjezdni bez większych problemów atakowali na bramkę Olimpu uzyskując dużą przewagę. Oglądający mecz mogli z niedowierzaniem patrzeć na to co działo się na parkiecie. Dobra gra w ataku pozwoliła przyjezdnym na zejście do szatni z dużą zaliczką, Olimpijczycy mieli mniej powodów do radości. Pierwsza połowa zakończyła się bowiem wynikiem 13:20.

Po zmianie stron sytuacja po stronie gospodarzy z minuty na minutę ulegała poprawie. Polepszona zostałą zarówno gra w ataku, obrona przez dłuższy czas wyglądała podobnie jak wcześniej. Prawdziwe przebudzenie gospodarzy nastąpiło dziesięć minut przez zakończeniem spotkania, lecz było już za późno by poważnie zagrozić przyjezdnym z Wielkopolski i urwać im choćby jeden punkt. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną ekipy z Gorzyc Wielkich 30:34.

Olimp rozegrał ostatnie spotkanie w tej rundzie i doznał siódmej porażki w tym sezonie. Grodkowianie z dorobkiem siedmiu punktów zajmują oblecenie dziewiąte miejsce. Swoje spotkania Olimpijczycy wznowią końcem stycznia.

Niebawem na stronie pojawi się podsumowanie rundy jesiennej, która w wykonaniu Grodkowian.

Olimp Grodków - Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 30:34 (13:20)