Marszałek
Sponsorzy 2023

10.12.2020

Olimp przegrywa drugie spotkanie z rzędu. Kąty Wrocławskie lepsze

Zespół Olimpu najchętniej by zapomniał o zaległym spotkaniu z UKS GOKiKS Kąty Wrocławskie, rozegranym w środę [09.12]. Zwyciężyli przyjezdni I to do nich powędrowały punkty z tego spotkania. Przez chwilę zapowiadało się, że o losie spotkania ponowie będą decydowały rzuty karne.

Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy w ciągu dziesięciu minut wypracowali przewagę trzech bramek. Przy wyniku 4:1 przez kolejne siedem minut skutecznie atakowali na bramkę przyjezdnych. Od 17 minuty drużyna z Kątów Wrocławskich doprowadziła do remisu 9:9 w 24 minucie. Lepsza końcówka pierwszej połowy pozwoliła im wyjść cztery minuty później na prowadzenie 9:11. W ostatnich minutach Olimpijczycy wyszli na prowadzenie 12:11, ale zdobyty rzut karny przez Wróblewskiego z Kątów pozwolił na zakończenie pierwszej odsłony spotkania remisem 12:12.

Po zmianie stron to przyjezdni od pierwszych minut dyktowali warunki na parkiecie. Bardzo szybko wypracowali przewagę dwóch bramek, która utrzymywała się przez większość drugiej połowy. Olimpijczycy wprawdzie mogli popisać się paroma dobrymi sytuacjami, zakończonymi bramkami, ale część z rzutów na bramkę była albo nie celna albo lądowała w bramkarza przyjezdnych. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania wynik wynosił 19:19, przez ten czas zapowiadało się, że i to spotkanie podobnie jak dwa poprzednie na swoim parkiecie Olimp może zakończy je rzutami karnymi. Jednakże przyjezdni zachowali zimną krew w końcówce i zdobyli najpierw jedną, następnie drugą bramkę dając im wygraną. Spotkanie pomiędzy obiema ekipami zakończyło się wynikiem 21:23.

Olimp przegrał bardzo ważne spotkanie, trzy punkty powędrowały do beniaminka z dolnośląskiego. Obecnie zajmuje 9 miejsce w tabeli ligowej przed zwycięzca zaległego spotkania.

W najbliższą sobotę [12.12] Grodkowianie zagrają z drugim beniaminkiem SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ligowej. Początek spotkania o godzinie 18:00, zapraszamy na transmisję.

Olimp Grodków - GOKiS Kąty Wrocławskie 21:23 (12:12)