Marszałek
Sponsorzy 2023

04.10.2020

Olimp przegrał z Grunwaldem w Poznaniu

O spotkaniu 3. kolejki zawodnicy z Grodkowa najchętniej by zapomnieli. Po porażce na własnym parkiecie Olimpijczycy doznali wysokiej porażki na wyjeździe z Grunwaldem. Podopieczni Malinowskiego i Mieszkowskiego przegrali w Poznaniu 28:16.

Gospodarze jako pierwsi zdobyli bramkę, kolejne również należały do nich w efekcie w 8 minucie Olimpijczycy przegrywali już 5:0, minutę później pierwszą bramkę dla przyjezdnych z Grodkowa zdobył Kamil Rogaczewski z rzutu karnego. W kolejnych dziesięciu minutach atak olimpijczyków nieznacznie poprawił się , ale przy starcie pięciu bramek ciężko było oczekiwać dobrych efektów. W 20 minucie na tablicy był wynik 10:5 , przez kolejne pięć minut oba zespoły miały większy problem w pokonaniu bramkarzy swoich przeciwników w efekcie dopiero w 25 minucie pierwszej połowy oba zespoły zdobyły jedynie po jednym trafieniu. Przy stanie 11:6przyjezdni do końca pierwszej części dołożyli jeszcze trzy bramki a Olimpijczycy dwie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:8.

Po zmianie stron na parkiecie dominowali gospodarze, którzy przez większość drugiej połowy nie musieli się zbytnio wysilać, więcej pracy czekało na Olimpijczyków. Przez pierwsze dziesięć minut drugiej połowy gospodarze trafili do bramki Olimpu trzykrotnie, zawodnicy z Grodkowa. Przewaga gospodarzy urosła w 40 minucie do ośmiu bramek. W ostatnich dwudziestu minutach Olimpijczyków było jedynie stać na zdobycie pięciu bramek, gospodarze bez większych problemów powiększali swoją przewagę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:16.

Grodkowianie po drugim spotkaniu w pierwszej lidze zajmują przedostatnie miejsce, na ostatnim znajduje się PKM Zachód AZS Zielona Góra, ale zespół z Lubuskiego ma rozegrane o jedno spotkanie więcej.

Grunwald: Kulczyński, Tarko -Bartłomiejczyk 4, Westwal 2, Wiśniewski 4, Pawłowski 2, Nowicki, Smoliński 1, Piechowski 1, Bajka 4, Nieradko 3, Płoski 3 Liske, Tórz 3, Stachowiak. Trener Rafał Walczak. Kary 10. min. Karne 5/3.

Olimp: Dytko, Zając 1 – Hertel, Juros 4, Wandzel, Prokop 2, Kolanko 5, Stępień, P. Rogaczewski, Wiśniowiecki, Nowak 1, Garncarz, K. Rogaczewski 3. Trenerzy: Aleksander Malinowski, Piotr Mieszkowski. Kary 6. min. Karne 4/3.