Marszałek
Sponsorzy 2023

02.10.2020

Nieudany początek sezonu dla Olimpu. Grodkowianie bez kibiców

Niestety w pierwszej kolejce sezonu 2020/2021 przy pustych trybunach UKS Olimp Grodków doznał pierwszej porażki z TL Ubezpieczenia Stal Gorzów. Od pierwszych minut spotkania na parkiecie widać było dominację przyjezdnych z Lubuskiego, mimo starań, wiele rzeczy w tym spotkaniu Olimpijczykom nie poszło po ich myśli.

Zawodnicy Stali bardzo szybko przejęli inicjatywę, dobra dyspozycja gości przełożyła się na wynik już w pierwszych minutach spotkania. Już w trzeciej minucie prowadzili 0:3. Przez pierwsze minuty dominacji na parkiecie przyjezdnych gospodarze otrząsnęli się, by po siedmiu minutach zbliżyć się na 3:4. Przez chwilę wydawało się, że sytuacja na parkiecie zostanie ustabilizowana. W jedenastej minucie udało się im doprowadzić do remisu 6:6, ale w kluczowych momentach dalszej części pierwszej połowy było to niewystarczające, ponadto Olimpijczycy nie potrafili wykorzystać dobrych momentów w ataku na bramkę rywala. W efekcie goście z Gorzowa przez niemal całą pierwszą połowę prowadzili w efekcie zyskali czterobramkową przewagę, prowadząc 14:18.

Po zmianie stron przez pierwsze minuty gra Olimpijczyków wyglądała lepiej, niż w pierwszej połowie. W 37. Olimpijczycy tracili do rywali jednie dwie bramki. Przez chwilę wydawało się że gospodarze weszli na właściwe obroty, ale od tego momentu u grodkowian zdecydowanie pogorszyła się gra w offensywie. Duża nieskuteczność przełożyła się na powiększenie strat do przyjezdnych z Gorzowa. Po kwadransie zawodnicy duetu Malinowski-Mieszkowski przegrywali już 20:25, niestety ostatnie piętnaście minut drugiej połowy nie przyniosły poprawy. Mecz zakończył się przegraną Olimpu 28:33.

UKS Olimp Grodków - TL Ubezpieczenia Stal Gorzów 28:33

Olimp: Zając, Łągiewka, Dytko – Stefani 8, P. Rogaczewski 5, Maciejewski 3, K. Rogaczewski 3, Juros 2, Wendzel 2, Kolanko 2, Hertel 1, Stępień 1, Wiśniowiecki 1, Prokop, Niewiadomski, Garncarz. Trenrzy Aleksander Malinowski, Piotr Mieszkowski.

Karne: 1/4, Kary: 8 min

Stal: Marciniak, Nowicki – Starzyński 7, Kryszeń 6, Gintowt 6, Stupiński 5, Bronowski 5, Pietrzkiewicz 3, Szembek 1, Serpina, Pedryc, Bystrov, Gałat, Rennicki, Malarek, M. Kłak. Trener:

Karne: 2/4, Kary: 14 min.