Marszałek
Sponsorzy 2023

23.02.2020

Olimp doznał wysokiej porażki na wyjeździe w Łodzi

Olimp rozegrał na wyjeździe z pozoru łatwo zapowiadające się spotkanie z Anilaną Łódź. Parkiet jednak wszystko zweryfikował a grodkowianie przy wypełnionej hali dostali „łomot” od gospodarzy sobotniego widowiska.

Sobotnie spotkanie znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w pierwszych pięciu minutach wyszli na prowadzenie 3:0. Kolejne minuty pierwszej połowy to próby przyjezdnych w zaskoczeniu zawodników Anilany, lecz lepsza gra w obronie gospodarzy i słaba w ataku Olimpu dawała się we znaki na przebieg gry. Olimpijczycy byli bliscy wyrównania w 20. minucie, gdy na 10:9 do bramki Anilany trafił Stefani. Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy to wielki podryw gospodarzy, którzy w tym czasie ponownie wypracowali przewagę a nawet ją powiększyli. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 18:13.

Po zmianie stron sytuacja Olimpu z minuty na minutę nie ulegała poprawie. Gospodarze śmiało kroczyli naprzód po zwycięstwo. Po kwadransie drugiej połowy ich przewaga bramkowa wzrosła o kolejne pięć bramek, wynik wynosił wówczas 29:18. Gdy zabrzmiała końcowa syrena to ostateczny rezultat sobotniego spotkania, to wygrana Anilany 35:25.

Gdyby prześwietlić zdobyte bramki przez zawodników obu zespołów to można odnieś wrażenie, że gospodarze zagrali zespołowo. Każdy z zawodników wniósł coś do wygranej, natomiast w Olimpie ponownie najlepszym strzelcem został Filip Stefani, zdobywca 11. bramek. Przez przegraną grodkowianie spadli na dziewiątą pozycję w tabeli ligowej I Liga Mężczyzn w Grupie B.

W ostatnim spotkaniu w tym miesiącu w sobotę (29.02) olimp będzie podejmował przed własną publicznością lidera obecnych rozgrywek – Stal Gorzów. Początek spotkania o godzinie 18:00.

UKS Anilana łódź – UKS Olimp Grodków 35:25 (18:13)

Anilana: Chmurski, Pisarkiewicz – Czech, Winiarski 2, Stolarski 4, Krajewski 4, Wawrzyniak 2, Dębowski, Strzebiecki 2, Kucharski 2, Matyjasik 5, Pawlak 3,Wawrzyniak 4, Jędraszek 5. Karne 4/3. Kary 6. min. Trener: Adam Jędraszczyk, Michał Matyjasik.

Olimp: Zając, Balcerek, Łągiewka – Stępień, Hertel 3, Juros 2, Rogaczewski 2, Wiśniowiecki, Stefani 11, Bernaś 1, Daszczenko 3Prokop, Szulc 2. Karne 0/0, kary 14. min. Cz. K. Szulc. Trenerzy Aleksander Malinowski, Piotr Mieszkowski.