Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

10.11.2019

Olimp przegrywa w Poznaniu z Grunwaldem

Olimp w 7. kolejce doznał piątej porażki w tym sezonie i wciąż pozostaje bez zwycięstwa. Przegrana, choć małą różnicą i po wyrównanym spotkaniu, może cieszyć, ale jedynie gospodarzy, którzy wyrównali porachunki w jednym z dwóch spotkań za poprzedni sezon.

Zespoły prowadziły wyrównaną walkę do 13. minuty, na tablicy widniał wówczas wynik 5:5. W tej minucie sędziowie postanowili przyznać gospodarzom rzut karny. Broniący od pierwszych minut spotkania Zając wywiązał się z zadania. Bramkarz pokazał „emocjonalną reakcję, gest Kozakiewicza, tzw. wał”, czytamy w pomeczowym protokole. Sędziowie uznali to za niepożądany gest bramkarza w kierunku egzekutora Michała Tórza. Bramkarz z Grodkowa musiał w konsekwencji opuścić parkiet i udać się na trybuny. Osłabieni Olimpijczycy byli zdani na młodego Dawida Balcerka, który bronił do końca spotkania. Po tym incydencie Grodkowianie nadal prowadzili wyrównaną walkę, ale pierwsza połowa zakończyła się na korzyść gospodarzy, którzy wygrali ją 13:11.

Po zmianie stron gra przypominała tą z pierwszej połowy. W 41. minucie przyjezdni z opolskiego wyrównali na 18:18. Kolejne minuty pokazały oblicze gospodarzy. Podobnie jak w pierwszej odsłonie wyszli na prowadzenie, które udało się im z minuty na minutę powiększyć. W 50. minucie, na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania już było wiadomo, że odrobienie czterech bramek nie będzie należało na najłatwiejszych. Przewaga utrzymała się do końcowej syreny, a spotkanie zakończyło się wynikiem 29:25.

Olimp w najbliższą sobotę (16.11) rozegra ósmą kolejkę z MKSem Wieluń. Spotkanie będzie wyjątkowe dla Michała Bernasia, byłego zawodnika z Wielunia.

Grunwald Poznań – Olimp Grodków 29:25 (13:11)

Grunwald: Wenta, Tarko, Kulczyński – Bartłomiejczyk 8, Fogler 1, Napieralski 1, Wiśniewski, Westwal, Martyński 2, Nowicki, Jankowiak 3, Statkiewicz, Bajka 2, Nieradko 4, Przybylski 5, Tórz 3. Kary 8. min. Karne 5/3. Trener Rafał Walczak.

Olimp: Zając, Balcerek – Stępień 1,Hertel, Chmiel 2, Juros 1, Mierzwiński 2, Rogaczewski 4, Świerczński 7, Daszczenko 1, Kolanko 3, Prokop 3, Szulc 1.Kary 12. min. Karne 5/3. Trenerzy Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski. Cz. k. Zając 13. min.