Sponsorzy 2023

29.09.2019

Finał z happy-endem. Olimp wygrywa po karnych!

Po pierwszym, nieudanym spotkaniu inauguracyjnym z Olimpią Piekary Śl., Olimpijczycy udali się do Wielkopolski, by zmierzyć się Ostrovią Ostrów Wlkp. Udając się na halę sportową przy PSP nr 14 na ul. Krotoszyńskiej, doskonale wiedzieli, że nie będzie to łatwe spotkanie.

Mecz dobrze rozpoczęli przyjezdni z Grodkowa. Szybko doprowadzili do prowadzenia 1:3, po bramkach Rogaczewskiego, Hertela i Daszczenko. Świetne wejście w spotkanie okazało się z minuty na minutę jedynym zaskoczeniem rywali. W kolejnych minutach gospodarze szybko doprowadzili do remisu. Przez blisko dwadzieścia minut trwała wyrównana walka, w której na tablicy ciągle był remis. Od 25. minuty to gospodarze dominowali i dopięli swego. Celne rzuty Stanka i Marciniaka dały Ostrovii prowadzenie po pierwszej połowie 15:11.

Po zmianie stron lepsi wciąż byli zawodnicy z Ostrowa Wlkp. Przez niemal całą drugą część spotkania mieli przewagę kilku bramek. Grodkowianie małymi krokami odrabiali straty do gospodarza. Po 45. minutach na tablicy wynik wynosił 21:18. Przez kolejny kwadrans gospodarze zdołali jedynie cztery razy trafić do bramki Olimpu. Zawodnicy z Grodkowa wykonali tytaniczną pracę goniąc swoich rywali, zwłaszcza zdobytą przez Hertela bramką na „wagę karnych”. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 25:25. Po regulaminowym czasie na hali PSP nr 14 kibice w oczekiwaniu czekali na końcowy rezultat. Spotkanie zakończyło się wygraną grodkowian 5:6. Dwa punkty powędrowały do Olimpu, a jeden do Ostrovii.

W kolejnym spotkaniu przed własną publicznością Olimp zmierzy się z Anilaną Łódź. Początek spotkania 5 października (sobota) o godzinie 18:00.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Olimp Grodków 25:25 (15:11) k: 5:6

Ostrovia: Foluszny, Foterek – Salomon, Przybylski 1, Biegański 10, Wołowicz, Stanek 4, Wróbel, Krzywda 6, Wojkowski, Brychcy. Kary: 10. min. Karne: 2/2. Tener Maciej Nowakowski.

Olimp: Balcerek, Zając – Mierzwiński 1, Hertel 4, Daszczenko 1, Prokop 2, Kolanko 8, Gajda, Szulc 4, Rogaczewski 3, Juros 2. kary 8. min. Karne 4/2. Trenerzy Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski.