święta wielkanoc
1%
Sponsorzy 2020


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


17.09.2019

Pierwsza walka o ligowe punkty! W sobotę (21.09) Olimp rozpocznie sezon

Pierwsza walka o ligowe punkty! W sobotę (21.09) Olimp rozpocznie sezon

Po ponad dwumiesięcznej przerwie powracają rozgrywki I ligi w piłce ręcznej. Swój sezon w sobotę (21.09) rozpoczyna UKS Olimp Grodków. Pierwszym rywalem grodkowian będzie drużyna MKS „MEDEX” Olimpia Piekary Śl., która zakończyła poprzedni sezon na pierwszym miejscu i otarła się o PGNiG Superligę. Pierwsze spotkanie nie będzie należało do łatwych, ale kibice mogą liczyć na zaciętą walkę o punkty.


 

 

W nowym sezonie Olimpia zagra osłabiona. Z klubem po poprzednim sezonie pożegnało się kilku kluczowych zawodników. Skład zespołu będzie opierał się na zawodnikach młodych, ale chętnych do gry na najwyższym poziomie. W Olimpii nie wystąpi podstawowy rozgrywający, Arkadiusz Kowalski. Obecna kadra Olimpii liczy 22 zawodników, głównie z rocznika 1997-2001. Wyjątkami są: Paweł Zemelka (bramkarz), Michał Rosół (skrzydłowy), Marcin Parzonka (bramkarz), Wojciech Parzonka (skrzydłowy) oraz Kamil Cienek (skrzydłowy). Wśród najważniejszych zawodników, którzy opuścili drużynę są także: bramkarz Artur Kot (Piotrkovianin Piotrków Tryb.) oraz obrotowy Maciej Chromy. Do drugiej ligi przeszedł także Łukasz Płonka, król strzelców w I lidze grupy B (Zagłębie Sosnowiec). 

W poprzednim sezonie, grodkowianie doznali porażki z drużyną z Piekar – na wyjeździe, w pierwszej rundzie 30:24. W spotkaniu przed własną publicznością było nieco lepiej – Olimp był bliski zremisowania meczu, ostatecznie jednak wygrali przyjezdni ze Śląska 31:33.

Początek spotkania w sobotę (21.09) o godzinie 18:00 w Hali Sportowej im. Z. Zielonki. Bilety w cenie 10 zł normalny i ulgowy 5 zł. W imieniu klubu zapraszamy na to spotkanie i dopingowanie Olimpijczyków w walce o pierwsze ligowe punkty.

pełny HTML | wersja mobilna