Sponsorzy 2018/2019


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


02.09.2019

III Memoriał im. Z. Zielonki

III Memoriał im. Z. Zielonki

W sobotę (7 września) klub sportowy UKS Olimp Grodków zaprasza kibiców na III edycję Memoriału Zdzisława Zielonki. Turniej odbędzie się na Hali Sportowej im. Zdzisława Zielonki.


 

 

 

 

 

UKS Olimp zaprosił do udziału zespoły drugoligowe z grupy 1. oraz jednego pierwszoligowca. Na parkiecie oprócz gospodarzy zobaczymy: UKS GOKIS Kąty Wrocławskie, MKS Żagiew Dzierżoniów i beniaminka w pierwszej lidze grupy B – SPR Bór Oborniki Śląskie. Sobotnie zmagania rozpoczną się o godzinie 9:00, a zakończą około 16:00.

Zawody sportowe mają upamiętnić postać grodkowianina Zdzisława Zielonki, który zmarł 24 sierpnia 2014 roku. Zielonka to dobrze znana postać w Grodkowie, ale również poza nim – w świecie sportu. Zasłynął jako animator sportu i organizator spotkań z olimpijczykami. Dzięki jego staraniom Grodków odwiedziło kilkudziesięciu najbardziej znanych polskich sportowców w różnych dziedzinach. Pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w grodkowskim Liceum Ogólnokształcącym. Zaczynał pracę w PSP 3 w Grodkowie. Pełnił także funkcję wiceprzewodniczącego rady miasta. 47 lat temu założył klub sportowy UKS Olimp Grodków. Jego pasją były wyjazdy na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie, gdzie mógł na żywo wspierać biało-czerwonych. Jako kibic uczestniczył łącznie w 13 olimpiadach letnich i zimowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

pełny HTML | wersja mobilna