święta wielkanoc
1%
Sponsorzy 2020


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


26.07.2019

Kadra Olimpu kompletna. 18. zawodników na pokładzie

Kadra Olimpu kompletna. 18. zawodników na pokładzie

Do siedmiu zawodników którzy odeszli dołączyli kolejni. W nadchodzącym sezonie nie zobaczymy Rafała Górnego, Kamila Kuleja oraz Przemka Mańko – tym zawodnikom w imieniu kibiców i zarządu, również dziękujemy za reprezentowanie naszego klubu w poprzednim sezonie. Po rozmowach ze sztabem szkoleniowym, wiemy, że w nadchodzących rozgrywkach kadra będzie liczyła 18. zawodników! Kibice na parkiecie zobaczą nowe twarze, ale również takich zawodników, którzy grali już w naszym klubie.


 

W bramce obok Pawła Łągiewki zobaczymy Dawida Balcerka – absolwent NLO SMS Gdańsk, który na zasadzie współpracy z KPR Gwardia Opole będzie zasilał nasz skład. Ponadto zobaczymy Damiana Zająca – ostatnio ASPR Zawadzkie, który na podobnych zasadach występował w naszym zespole kilka sezonów temu. Nowym kołowym będzie Kacper Gajda, mierzący 192 cm, zawodnik ostatnio grał w ASPR Zawadzkie

- W Zeszłym roku mieliśmy takie doświadczenia z bramkarzami, że do ostatniej chwili szukaliśmy zawodników na tą pozycję. W tym roku, wydaje się mi, że bramkę mamy mocno obsadzoną , co nas mocno cieszy. Podwójnie cieszy nas to, że zagra u nas Dawid Balcerek, nasz wychowanek wielokrotny reprezentant kadry Polski juniorów – podkreślił Grzegorz Malinowski, jeden z szkoleniowców UKS Olimp Grodków. - Myślę, że pokaże się z jak najlepszej strony w grodkowskiej bramce! - zaznaczył szkoleniowiec.

Kolejnymi wzmocnieniami Olimpu to: Michał Bernaś – ostatnio MKS Wieluń, leworęczny zawodnik mogący grać na prawym rozegraniu i prawym skrzydle. Michał Daszenko, rozgrywający pochodzący z Sandomierza grający ostatnio w Forza Wrocław i ŚKPR Świdnica, Krzysztof Juros, rozgrywający, który znany jest ze swoich występów w II-go ligowym OSIRze Komprachcice. Kolejnym powracającym do gry w naszym zespole jest Paweł Prokop, Rafał Świerczyński oraz dołączający do zespołu juniorzy Jakub Migoń i Paweł Sawicki.

- Nasza drużyna będzie składała się w głównej mierze z naszych wychowanków, czy zawodników, którzy kiedyś u nas grali oraz sprawdzeni zawodnicy. Takie plany mieliśmy również w poprzednim sezonie, ale niestety życie sportowe okazało się zupełnie inne. Zawodnicy z którymi wiązaliśmy nadzieje odeszli do innych klubów, zadecydowały o tym głównie sprawy finansowe. To zmusiło nas do przebudowania zespołu i szukania nowych rozwiązań. Będziemy starali się poukładać zespół jak najlepiej, przed nadchodzącym sezonem – dodaje Malinowski

Pozostali zawodnicy, którzy będą grać w naszym zespole to: Paweł Chmiel, Sebastian Kolanko, Dawid Mierzwiński, Miłosz Stępień, Łukasz Szulc, Kamil Rogaczewski. Denis Hertel.

Wszyscy zawodnicy realizują obecnie plany indywidualnych treningów. Natomiast wspólne ćwiczenia przed nadchodzącym sezonem rozpoczną się 5. sierpnia. Cały zespół będzie przygotowywał się do nadchodzących rozgrywek na własnym obiekcie i w terenie. Sztab szkoleniowy ma w planie rozegranie około 6. sparingów, natomiast 8. Września w Grodkowie odbędzie się trzecia edycja memoriału im. Z. Zielonki z udziałem 4. drużyn w tym gospodarzy.

 

 

 

pełny HTML | wersja mobilna