Sponsorzy 2018/2019


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


13.05.2019

Sezon 2018/2019 to już historia - podsumowanie zakończonych rozgrywek

Sezon 2018/2019 to już historia - podsumowanie zakończonych rozgrywek

Olimp Grodków po przekonywującym zwycięstwie nad Grunwaldem Poznań na zakończenie sezonu 2018/19 rozgrywek o mistrzostwo 1-ej ligi grupy ’B’ przypieczętował swoje wysokie miejsce w ligowej tabeli.


 

 

 

 

Wprawdzie zespół nie poprawił swojej historycznej lokaty z sezonu 2013/14 to jednak 5 lokata na zakończenie rozgrywek jest również ogromnym osiągnięciem dla drużyny która powstawała w bólach a sparingi przed sezonem nie napawały optymizmem.

 

Jednak gdy przyszło walczyć o punkty drużyna pokazała swój charakter a grono grodkowskich kibiców mogło być zadowolone, bo drużyna pokazywała wielką determinację, walkę o każdy centymetr parkietu, przeplataną ciekawymi zagraniami przy których ręce same składały się do oklasków.

 

W 22 rozegranych spotkaniach zespół Olimpu zwyciężył za 3 punkty w 11 meczach! W jednym spotkaniu po serii rzutów karnych przyszło się nam cieszyć z 2 punktów, w 10 pojedynkach musieliśmy uznać klasę i wyższość przeciwnika, któremu zawodnicy Olimpu tanio skóry nie sprzedali, przegrywając w tych pojedynkach nieznacznie.

 

W rozegranych spotkaniach grodkowscy szczypiorniści pokonywali bramkarzy przeciwników 550 razy, niestety po stronie straconych bramek można odczytać identyczną ilość 550 goli. Ciężko kogokolwiek wyróżnić za końcowy sukces, bo prawie wszyscy którzy pojawiali się na parkiecie dawali z siebie wiele, wspinając się na wyżyny swoich umiejętności.

 

- Przez rozpoczęciem sezonu mówiłem, że ostateczna pozycja w lidze w jaką celujemy jest nieznana. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, cele jakie jakie przedstawiłem przez zarządem naszego klubu i naszymi zawodnikami zostały całkowicie zrealizowane. Jednakże analizując cały sezon, można powiedzieć, że mogliśmy osiągnąć jeszcze więcej, trzeba tu jednak przypomnieć, że część spotkań wygraliśmy jedną bramką tak albo trzeba umieć wygrywać, albo mieć szczęście – podsumował Piotr Mieszkowski, jeden ze szkoleniowców UKS Olimp Grodków.

 

Ogromne brawa i podziękowania należą się całemu zespołowi wraz ze sztabem trenerskim którym udało się stworzyć rozumiejący się kolektyw.

 

- Przeprowadzamy już rozmowy w których chcemy już zamknąć skład na przyszły sezon. Oczywiście najwcześniej końcem maja, będziemy już więcej wiedzieć kim będziemy dysponować – dodał Mieszkowski.

pełny HTML | wersja mobilna