święta wielkanoc
1%
Sponsorzy 2020


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


14.04.2019

Olimp po serii trzech porażek wygrywa we Wrocławiu

Olimp po serii trzech porażek wygrywa we Wrocławiu

Grodkowianie po serii porażek z wyżej notowanymi przeciwnikami odnieśli upragnione przez ich sympatyków zwycięstwo. W sobotę na wyjeździe drużyna z Grodkowa wygrała z miejscową Forzą Wrocław na hali sportowej AZS-u. Cenne punkty pozwolą zespołowi z optymizmem patrzeć na 6. miejsce, choć do zakończenie zostało jeszcze jedno spotkanie


 

 

Początek meczu zdecydowanie lepiej wyglądał po stronie przyjezdnych, którzy zdecydowanie lepiej radzili sobie w ataku. Spotkanie otworzyła bramka Ungiera, następnie trafiali Hertel i Rogaczewski. W ciągu pierwszego kwadransa grodkowianie zdobyli już pokaźną zaliczkę przewagi czterech bramek, prowadząc 4:9. W kolejnych piętnastu minutach ta przewaga zdecydowanie zmalała, a atak gospodarzy z Wrocławia poprawił się. Najcelniej do bramki Młoczyńskiego punktował Markiewicz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 10:12.

Po zmianie stron Olimpijczycy nadal dobrze rozgrywali grę w ataku. Ponownie uzyskali wysoką przewagę czterech bramek, a rywale nie byli w stanie przez większość czasu dogonić wyniku na więcej jak strata dwóch bramek. Nerwowa okazała się końcówka spotkania, w której sędziowie postanowili przyznać dla zespołu Olimpu dwa rzuty karne, a rywale starali się z całych sił na wyrównanie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się skromną jednobramkową wygraną Olimpu 22:23.

Za dwa tygodnie w sobotę (27.04) UKS Olimp rozegra ostatnie w tym sezonie ligowe spotkanie. Rywalem grodkowian będzie WKS Grunwald Poznań. Zespół z Poznania traci do zespołu Olimpu trzy punkty i znajduje się o dwa miejsca niżej w tabeli ligowej. Zapowiada się emocjonujące i pełne wyzwań dla obu ekip spotkanie, które zadecyduje o ich końcowym miejscu.

KS Forza Wrocław – UKS Olimp Grodków 22:23 (10:12)

Forza: Antosik, Galle – Urbańczyk 2, Misurka, Markiewicz 5, Tkaczyk 4, Burzyński 2, Kołodziejczyk, Mistak 1, Palica, Koprowski 1, Massopust, Herudziński 2, Borszowski Wiewiórski 4. Kary 8. min. Karne 6/5. Trener Marcin Palica.

Olimp: Młoczyński, Mańko – Maciejewski 2, Stępień, Hertel 2, Marcyniuk, Mierzwiński 1, Rogaczewski 6, Ungier 8, Kulej, Kolanko 2, Koszyk, Szulc 2. Kary 12. min. Karne 4/4. Trenerzy Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski

pełny HTML | wersja mobilna