Sponsorzy 2018/2019


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


31.03.2019

Przegrana Olimpu w Legnicy. Siódemka Miedź nowym liderem!

Przegrana Olimpu w Legnicy. Siódemka Miedź nowym liderem!

W. 19 kolejce zespół UKS Olimp Grodków rozegrał wyjazdowe spotkanie w Legnicy. W starciu z MSPR Siódemka Miedź Legnica faworytem byli gospodarze, którzy nie zawiedli swoich kibiców i odnieśli przekonywujące zwycięstwo. Dzięki wygranej legniczan oraz przegranej dotychczasowego lidera Olimpi Medex Piekary Śl. Dolnoślężanie wskoczyli na fotel lidera. Obecnie trzy zespoły z górnej części tabeli mają po 41. punktów. Zespół z Grodkowa po przegranej wciąż jest usytuowany na piątej lokacie z dorobkiem 29. punktami.


Podopieczni Piotra Mieszkowskiego i Grzegorza Malinowskiego od pierwszych minut spotkania starali się uprzykżyć grę na parkiecie swoim rywalom. Po 6. minutach gry grodkowianie wyszli na prowadzenie 3:4! jak się później okazało, był to jedyny moment w całym spotkaniu gdy Olimp prowadził, kolejne minuty pierwszej połowy pokazały że gospodarze są w lepszej dyspozycji w tym dniu. W 20. minucie Miedziowi prowadzili już 14:8, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:13.

 

Strata pięciu bramek do gospodarza w drugiej połowie wydawała się możliwa do odrobienia, ale to podopieczni Pawła Wity w drugiej połowie ponownie byli znacznie lepsi. Atak Olimpu w drugiej połowie znacznie osłabł, skuteczność zawodników z Grodkowa była znacznie mniejsza, zdobyli jedynie osiem bramek! W 45. minucie niebieską kartkę otrzymał Rafał  Górny,za niesportowe zachowanie, podczas kontrataku gospodarzy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 30:21.

 

Kolejne spotkanie Olimpijczycy rozegrają w najbliższą sobotę (06.04) o godzinie 18:00 będą podejmowali drużynę MKS-u Wieluń. Zespół z województwa łódzkiego zjamuje obecnie czwarte miejsce z dorobkiem 37. punktów.

 

Siódemka Miedź Legnica – Olimp Grodków 30:21 (18:13)

 

Siódemka: Mazur – Przybylak, Płaczek 5, Cegłowski 3, Bogudziński, Piwko 7, Drozdalski 2, Mosiołek 7, Skiba 3, Paterek 3, Styrcz. Kary: 10 min. Karne 4/3

 

Olimp: Młoczyński, Mańko – Stępień 2, Hertel 2, Chmiel 1, Galus, Marcyniuk, Mierzwiński 3, Rogaczewski 4, Turyniewicz, Ungier 4, Kulej 1, Kolanko 2, Górny, Koszyk, Szulc 2. Kary: 10 min. Karne 3/1

 

 

 

pełny HTML | wersja mobilna