Marszałek
Sponsorzy 2023

17.03.2019

Wygrana Olimpu na wyjeździe! ASPR pokonana w derbach

Tak jak wielu kibiców mogło się spodziewać, spotkanie derbowe pomiędzy drużynami ASPR i Olimpu było bardzo emocjonalne i pełne nagłych zwrotów akcji, te mogły się podobać zgromadzonym kibicom obu zespołów w Hali Sportowej GOSiT w Zawadzkiem. Minimalnie lepsi okazali się przyjezdni z Grodkowa, którzy zwyciężyli jedną bramką 27:28.

Grodkowianie bardzo szybko wypracowali pokaźną przewagę trzech bramek. Do bramki Zająca z ASPR-u, jako pierwsi trafili dwukronie Kolanko i jeden raz Szulc. Po przeciwnej stronie jako pierwszy w trzeciej minucie trafił Krygowski, wynik na tablicy wynosił wówczas 1:3. Przez kolejne minuty, aż do kwadransu gospodarzom udało się wypracować remis 7:7. Radość z remisu zawodników z Zawadzkiego nie trwała długo, po chwili ponownie dwukrotnie do bramki bramkarza z Zawadzkiego trafił dobrze dysponowany w tym spotkaniu Kolanko, jedno trafienie dołożył Ungier oraz z rzutu karnego Rogaczewski. W tym czasie gospodarze zdołali jedynie jeden raz trafić do bramki Olimpu. Olimpijczycy ponownie wyszli na trzybramkowe prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy kończąc ją wynikiem 12:15.

W przerwie, zawodnicy gospodarzy w szatni musieli odbyć poważną rozmowę ze swoim trenerem, ich gra uległa zdecydowanej poprawie. W ciągu pierwszych siedmiu minut drugiej połowy zdołali doprowadzić do remisu 16:16. Przez kolejne momenty drugiej połowy obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę na parkiecie. Gdy zespołowi z Grodkowa udało się wyjść ponownie na prowadzenie, to gospodarze albo doprowadzali do remisu, albo byli bliscy tego. W 50. minucie przy stanie 22:23, sędziowie podyktowali rzut karny dla ASPR-u. Ich zawodnik Ścigaj, trafił bramkarza Olimpu w głowę, za co zawodnik z Zawadzkiego zobaczył czerwoną kartkę. Nie była to jedyna czerwona kartka w tym spotkaniu, kilka minut później zobaczył ją Maciejewski z Grodkowa. Losy spotkania rozstrzygnęły się w dwóch ostatnich minutach spotkania. Gospodarze byli bliscy osiągnięcia remisu, ale ostatecznie to zawodnicy z Grodkowa triumfowali jedną bramką.

Dzięki wygranej w Zawadzkiem, Olimpijczycy awansują o jedno miejsce wyżej w tabeli ligowej na piąte moejsce. Już za tydzień na Hali Sportowej im. Zdzisława Zielonki w sobotę (23.03), o godzinie 18:00 będziemy podejmować MKS Real-Astromal Leszno, zapowiada się ciekawe spotkanie, gdyż nasi przyszli rywale wygrali u siebie 25:24 z obecnym liderem - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie.

ASPR Zawadzkie - UKS Olimp Grodków 27:28 (12:15)

ASPR: Zając 1 – Przybysz 3, Kubillas 1, Ścigaj 2, Mięsopust, Zagórowicz 3, Wacławczyk 4, Baran, Całujek, Krygowski 9, Danysz 3, Migała 1. Kary 4. min. cz. k. 49. Ścigaj. Trener. Łukasz Morzyk.

Olimp: Młoczyński, Mańko – Maciejewski 3, Stępień, Chmiel 5, Marcynikuk 1, Mierzwiński 3, Rogaczewski 2, Ungier 4, Kulej 1, Kolanko 8, Górny, Koszyk, Szulc. Kary 12. min., cz. k. 57. Maciejewski. Trenerzy Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.