Sponsorzy 2018/2019


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


03.03.2019

Skromna wygrana Olimpu w starciu z Akademikami

Skromna wygrana Olimpu w starciu z Akademikami

W poprzednią sobotę (02.03) Olimpijczycy rozegrali drugie w tym roku spotkanie przed własną publicznością. Zgromadzonym kibicom na Hali Sportowej im. Z. Zielonki w Grodkowie, mogło wydawać się przed pierwszym gwizdkiem, że wygrana przyjdzie w tym spotkaniu w łatwy sposób. Nic mylnego grodkowianie przez większość spotkania męczyli się, starając się sprostać wymagającemu rywalowi.


 

 

 

 

 

Jago pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W trzeciej minucie do bramki rywali trafił Kolanko, dwie minuty później na 1:1 wyrównał Kociszewski z Zielonej Góry. W kolejnych minutach górą byli przyjezdni, którzy przez chwilę prowadzili dwiema bramkami 1:3. W 11. minucie Rogaczewski zaliczył dwa celne trafienia z rzędu i dał swojemu zespołowi kolejny remis. W kolejnej części pierwszej połowy lepsi byli Akademicy, którzy przez większość pierwszej połowy prowadzili różnicą jednej-dwóch bramek. Pierwsza część spotkania zakończyła się ostatecznie remisem 10:10. Obie ekipy w przerwie miały wiele do przedyskutowania na temat popełnianych błędów, zwłaszcza gospodarze – którzy pudłowali zwłaszcza w ataku.

 

Po zmianie stron obie ekipy miały sobie wiele do udowodnienia, przez dłuży czas drugiej połowy ciężko było by wskazać faworyta w tym spotkaniu, oba zespoły do 44. minuty stoczył wyrównaną walkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania za sprawą Kolanki, Maciejewskiego i Chmiela gospodarze wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Niestety po kilku minutach zawodnicy AZS-u zdołali wyrównać na przełomie 56. minuty. Gospodarze postanowili się spiąć i nie pozwolić rywalowi na oddanie decydującego rzutu.  Przesądzający rzut padł za sprawą Kolanki, który nie pomylił się przy rzucie karnym i dał Olimpowi prowadzenie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 24:23.

 

W kolejnym spotkaniu (weekend 16-17.03) UKS Olimp zmierzy się w derbach z ASPR Zawadzkie – obecnie ostatnim zespołem w grupie „B” pierwszej ligi. Kolejne spotkanie przed własną publicznością dopiero 24.03, Olimp zmierzy się z MKS Real-Astromal Leszno.

 UKS Olimp Grodków - KU AZS Zielona Góra 24:23 (10:10)

Olimp: Młoczyński, Stańko – Maciejewski 5, Hertel 3, Chmiel 3, Warcyniuk, Mierzwiński, Rogaczewski 3, Ungier 4, Kolanki 4, Górny, Szulc. Karne 5/2, kary 6. minut. Trenerzy: Mieszkowski Piotr, Malinowski Grzegorz.

 

AZS: Hady, Jarszak – Gołębiowski, Kociszewski 4, Góral 5, Chałupka, Kuliński 2, Mieszkan 1, Szarłowicz, Franaszek 3, Wysocki 2, Więdłocha 6. Karne 5/3. Kary 6. min. Trener Łuczak Ireneusz.

 

 

 

pełny HTML | wersja mobilna