Życzenia Wielkanocne

09.12.2018

Udane zakończenie rundy. Olimp wygrywa w Poznaniu!

Olimp zakończył rundę jesienną zwycięstwem! Podopieczni trenerów Mieszkowskiego i Malinowskiego po poprzednich porażkach wzięli sprawę w swoje ręce i udowodnili, że nie zapomnieli jak grać dobrą piłkę i wygrywać. W wyjazdowym spotkaniu do stolicy Wielkopolski pokonali miejscowy WKS Grunwald 24:28.

Już od pierwszych minut spotkania grodkowianie pokazali się z jak najlepszej strony,w efekcie dzięki trafieniom Ungiera i Rogaczewskiego wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Dopiero po pięciu minutach gospodarze byli w stanie odpowiedzieć pierwszym trafieniem. Dobry wstęp do spotkania pozwolił pokazać gospodarzom, że nie będą mieli łatwego zadania. Po kwadransie Olimp prowadził już 4:8, a pokaźną zaliczkę bramkową zaliczył Hertel, który aż trzykrotnie z rzędu pokonał bramkarza z Poznania, nie myląc się przy każdym z rzutów! Przewaga czterech bramek towarzyszyła Olimpijczykom, aż do zakończenia pierwszej części spotkania, którą wygrali 12:16.

Po zmianie stron od pierwszych minut drugiej połowy, kibice z Poznania mogli zauważyć że ich zespół gra zdecydowanie lepiej. Dobra skuteczność w zespole Grunwaldu, nie wpłynęła znacząco na grę zawodników z Grodkowa, którzy w 48. minucie wygrywając już jedynie jedną bramką 19:20, przestrzelając rzut karny zachowali stoicki spokój i nie pozwolili rywalom na doprowadzenie do remisu. W ostatnich pięciu minutach spotkania zawodnicy Olimpu ponownie łapią silny wiatr w żagle i wyraźnie zaznaczają swoją dyspozycję na parkiecie. Ostatecznie zespół z Grodkowa wygrywa 24:28.

Wygrana w Poznaniu pozwoliła ostatecznie drużynie z Grodkowa zająć 6. miejsce na półmetku rozgrywek. Grodkowianie w rundzie jesiennej odnieśli sześć zwycięstw, jedną wygraną po rzutach karnych oraz pięć porażek. Skuteczność w ataku nie należała do najlepszych, ale Olimpijczycy mogą pochwalić się dobrą grą w obronie, będąc trzecim zespołem z najmniejszą liczbą straconych bramek!

Wszystkie zespoły w I lidze kończąc rundę jesienną zaczynają przerwę, która potrwa do ostatniego weekendu stycznia, kiedyrozpocznie się rewanżowa runda wiosenna. W pierwszym spotkaniu po nowym roku zawodnicy Olimpu zmierzą się na wyjeździe z KPR Ostrovia, natomiast pierwszy pojedynek przed własną publicznością odbędzie się w drugim tygodniu lutego, Olimp będzie podejmował lidera Olimpia Medex Piekary Śl.

WKS Grunwald Poznań – UKS Olimp Grodków 24:28 (12:16)

Grunwald: Kulczyński, Tarko, Wenta - Bartłomiejczyk 2 , Galewski 2 , Wawrzyniak 1 , Fogler 2 , Majewski 4 , Pawłowski 2 , Nowicki 1, Piechowiak 3, Półcienniczak 1, Przybylski 3 , Tórz 3. Kary 14. min. Karne 5/2. Trener Rafał Walczak.

Olimp: Mączyński, Łągiewka – Majewski 2 , Hertel 4 , Marcyniuk 1 , Mierzwiński 1, Rogaczewski 8 , Ungier 3 , Kulej 1 , Kolanko 4 , Górny 1 , Koszyk 2,Szulc 1. Kary 14. min. Karne 4/2. Trenerzy Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski.