aa
Sponsorzy 2018/2019


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


07.12.2018

Olimp w stolicy Wielkopolski. Zapowiedź spotkania z WKS Grunwald

Olimp w stolicy Wielkopolski. Zapowiedź spotkania z WKS Grunwald

Już jutro (08.12) UKS Olimp rozegra ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym. W Sobotę o godzinie 17:00 na hali sportowej na ul. Newtona przy PSP 76 zabrzmi pierwszy gwizdek. Grodkowianie w ostatnich kolejkach nie mają szczęścia, czy uda się im to zmienić w meczu wyjazdowym w którym zmierzą się z WKS Grunwald Poznań?


 

 

W zeszłym tygodniu kibice i zespół przyszłego rywala Olimpu mieli co świętować. Wojskowi zwyciężyli różnicą dwóch bramek z Olimpią Medex Piekary Śl. 27:25. Swój zespół do zwycięstwa poprowadził Dominik Półcienniczak – zdobywca siedmiu bramek! Gospodarze w ostatnich pięciu spotkaniach posiadają zdecydowanie lepszy bilans.  Trzy wygrane i dwie przegrane w przeciwieństwie do zespołu z Grodkowa, który w ostatnich spotkaniach zaliczył cztery porażki i jedynie jedno zwycięstwo. Porównania stawiają w roli faworyta gospodarzy, ale  zawodnicy Olimpu są głodni zwycięstwa i mogą sprawdzić miłą niespodziankę. Choć ostatnie spotkania nie poszły po myśli trenerów Mieszkowskiego i Malinowskiego oraz ich podopiecznych, to zespół potrafi być groźny nie tylko w spotkaniach domowych, ale również wyjazdowych. O tym jak grodkowianie potrafią grać nieprzewidywalnie przekonało się już wielu rywali.

Obecny bilans Wojskowych to pięć zwycięstw i pięć porażek, do tego dochodzi przegrana po rzutach karnych, daje to im łącznie 16. punktów w tabeli ligowej. Olimp traci do zespołu z Poznania jedynie dwa punkty. Jeżeli chodzi o skuteczność zespołu z Wielkopolski to jest ona nieznacznie lepsza, niż Olimpu – różnica, na korzyść WKS-u wynosi osiem bramek, 256. bramki to celne trafienia po stronie Grunwaldu. Natomiast liczba straconych bramek jest podobna, ale lepiej wypada Olimp – różnica wynosi pięć bramek, a bramkarze Wojskowych musieli wyciągać piłkę 257. razy ze swojej bramki. Najskuteczniejszym zawodnikiem z Poznania jest Arkadiusz Galewski – zdobywca 36. bramek w siedmiu spotkaniach. Za Galewskim znajdują się Daniel Bartłomiejczyk i Patryk Piechowiak. Odpowiednio zdobyli po 33. i 29. bramki, rozgrywając dotychczas wszystkie dziesięć spotkań ligowych.

 

Sobotnie spotkanie będzie należało do "tych" trudnych, zwłaszcza że zawodnicy Grunwaldu zwyciężyli w ostatnim spotkaniu z dotychczasowym liderem I ligi na własnym parkiecie. Każdy kibic z Grodkowa będzie oczekiwał pozytywnych wieści z Poznania, w których Olimp odniesie długo oczekiwane zwycięstwo!

 

pełny HTML | wersja mobilna