Sponsorzy 2018/2019


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


02.12.2018

Forza za Silna dla Olimpu. Kolejna porażka grodkowian

Forza za Silna dla Olimpu. Kolejna porażka grodkowian

Olimp Grodków rozegrał Kolejne słabe spotkanie. Tym razem przed własną publicznością podejmował drużynę Forza Wrocław. Wielu przed tym spotkaniem przewidywało wygraną, która miała być rehabilitacją po zeszłotygodniowej porażce w Wieluniu. Niestety, ale i tym razem grodkowianie zakończyli to spotkanie na tarczy.


 

 

 

Gra zawodników z Grodkowa pozostawiała wiele do życzenia już od pierwszych minut. W grze zawodników od samego początku zabrakło w szczególności skuteczności, która w wypracowanych i natarciach na bramkę rywala, zeszła wyraźnie gdzieś na dalszy plan. Na parkiecie lepiej radzili sobie przyjezdni z Wrocławia, sama pierwsza połowa nie miała jednak spektakularnego przebiegu, po prostu lepsi byli na każdym kroku zawodnicy Forzy. Wrocławianie w szybkim tempie dzięki słabej skuteczności gospodarzy zdołali wypracować prowadzenie. Po kwadransie prowadzili już czterema bramkami 2:6. W kolejnej odsłonie podopieczni Mieszkowskiego i Malinowskiego zdobyli jedynie trzy bramki, ostatecznie przegrywając pierwszą połowę 5:11.

Pokaźna zaliczka z pierwszej połowy, jaką zdołali zawodnicy z Wrocławia mogła im pozwolić na "spokojną" grę, ale w ich obozie można było zauważyć wielką nerwowość w której wiedzieli, że gospodarze nie będą chcieli w łatwy sposób poddać broni. W efekcie w atakach gospodarzy na bramkę Forzy, zawodnicy z Wrocławia musieli dosyć często opuszczać parkiet z powodu dwuminutowych kar. Najbardziej nerwowa atmosfera miała miejsce w okolicach 35. minut, kiedy to goście musieli grać w aż potrójnym osłabieniu! Pozwoliło to  na zmniejszenie dystansu do rywali. Jednakże poprawa w ataku, jak została polepszona, to w pewnych chwilach ponownie zaczęła szwankować. Olimp przegrał ostatecznie 18:22. Zasługi w zespole z Grodkowa należą się przede wszystkim Marcinowi Mączyńskiemu, który ratował swój zespół przed większą stratą bramek.

Za tydzień Olimp Grodków rozegra ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej. Olimpijczycy udają się do Poznania, gdzie rozegrają spotkanie z WKS „Grunwald”. Oba zespoły po rozegraniu 10. kolejek sąsiadują ze sobą w tabeli ligowej.

UKS Olimp Grodków - Forza Wrocław 18:22 (5:11)

Olimp: Mączyński, Łągiewka – Maciejewski 5, Hertel, Chmiel 2, Marcyniuk 1, Mierzwiński 4, Rogaczewski, Ungier 3, Kulej 1, Kolanko 2, Górny, Szulc. Kary 10. min. Karne 3/2. Trenerzy Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski.

Forza: Galle, Muszak - Urbańczak 1, Misiurka 2, Markiewicz 1, Karpiński 2, Burzyński 7, Bieżyński 5, Palica, Massopust, Herudziński, Borszowski 2, Wiewiórski 2, Kuczyński. Kary 18. min. Karne 5/4. Trener: Marcin Palica.

 

pełny HTML | wersja mobilna