Życzenia Wielkanocne

25.11.2018

Olimp przegrał z MKS-em Wieluń

W sobotę (24.11) zawodnicy Olimpu Grodków rozegrali kolejne spotkania w ramach rozgrywek I Ligi. Grodkowianie tym razem na wyjeździe zmierzyli się z MKS Wieluń, podróż do województwa łódzkiego miała zakończyć się zdobyciem kolejnych punktów, niestety grodkowianie mimo dobrego wejścia w tym spotkaniu musieli uznać wyższość gospodarzy z Wielunia.

Grodkowianie nader szybko zdobyli wysoką przewagę i już od pierwszych minut można powiedzieć wykazywali wysoką formę. Pierwsze trafienie z rzutu karnego zdobył Rogaczewski, kolejne dołożyli Kolanko, Górny, Ungier i Mierzwiński. Po 8. minutach gry przyjezdni prowadzili już pięcioma bramkami. Pierwszy zryw gospodarzy nastąpił dopiero minutę później, gdy do bramki Mączyńskiego trafił Madeła z MKS'u. Przez kwadrans była to jedyna bramka gospodarzy, a Olimimpijczycy powiększyli wynik spotkania do 1:8. Kolejny kwadrans spotkania to przebudzenie podopiecznych Tomasza Debisa. Jego zawodnicy mimo wyraźnej przewagi zespołu z opolskiego, wzięli głęboki oddech i ze spokojem zaczęli odrabiać straty. Na wynik w pierwszej połowie, miał wpływ brak dwóch zawodników w polu z Olimpu, Maciejewski i Kulej dostali w niemal tym samym czasie kary dwóch minut. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:12.

Po zmianie stron wydawało się, że Olimp uspokoi grę. Pozory mogą mylić, bowiem, grodkowianie rozegrali podobne zawody jak gospodarze w pierwszej połowie. W pierwszym kwadransie drugiej połowy w ekipie Mieszkowskiego i Malinowskiego zawodził wyraźnie atak. Gospodarze w tym czasie zdołali wypracować sześciobramkową przewagę podczas, gdy jedynym dorobkiem grodkowian były bramki Rogaczewskiego i Chmiela. Wypracowana przewaga przez zawodników MKS-u pozwoliła zespołowi na wyraźnie spokojniejszą grę w ostatnim kwadransie. Mimo starań zawodnicy Olimpu popełnili wiele błędów w ataku i obronie. Spotkanie zakończyło się wygraną MKS-u Wieluń różnicą ośmiu bramek 28:20.

Po spotkaniu 9. kolejki grodkowianie spadli na szóstą lokatę w tabeli ligowej. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w najbliższą sobotę (01.12) o godzinie 18:00 w hali sportowej im. Z. Zielonki w Grodkowie.

MKS Wieluń - UKS Olimp Grodków 28:20 (11:12)

MKS: Kolanek , Krekora – Kowalik, Młodzieniak 3, Więcek 2, Krzaczyńśki 2, Książek 4, Famulski 1, Ceplik 3, Kurzawa, Bernaś 3, Madeła 4, Klimas 3, Bednarek, Majda 1. Królikowski 2. Kary 6. min. Karne 5/4. Trener Tomasz Derbis

Olimp: Młoczyński Łągiewka - Maciejewski 5, Hertel, Chmiel 1, Mierzwiński 2, Marcyniuk, Rogaczewski 3, Wiśniowiecki, Ungier 5, Kulej 2, Kolanko 1, Górny 1, Koszyk, Szulc. Trenerzy: Piotr Mieszkowski i Grzegorz Malinowski. Kary: 10 min. Karne: 3/3