aa
Sponsorzy 2018/2019


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

 


15.11.2018

Siódemka w Grodkowie. Zapowiedź spotkania z MSPR Siódemka Miedź Legnica

Siódemka w Grodkowie. Zapowiedź spotkania z MSPR Siódemka Miedź Legnica

W najbliższą sobotę miejscowy Olimp Grodków czekają kolejne ligowe zmagania. Tym razem przed własną publicznością popularni Olimpijczycy będą podejmowali zespół Siódemki Miedź Legnica. Po dwóch nieznacznie przegranych poprzednich spotkaniach zawodnicy z Grodkowa muszą się przełamać i powstrzymać passę porażek, zaledwie kilkoma bramkami i wyciągnąć wnioski z poprzednich spotkań.


 

 

Grodkowianie jako beniaminek pierwszej ligi rozpoczęli obecny sezon od bardzo dobrych wyników, które pozwoliły przez chwilę piastowanie miejsca na podium. Niestety dwie ostatnie porażki z ASPR Zawadzkie i MKS Real Astromal Leszno musiały wylać na podopiecznych trenerów Mieszkowskiego i Malinowskiego kubeł zimnej wody, bowiem do zakończenia rundy jesiennej pozostały jedynie cztery spotkania z niewygodnumi przeciwnikami. Olimp musi szukać punktów przede wszystkim w spotkaniach na własnej hali i przez całe 60. minut zachować stoicki spokój w drodze po kolejne punkty.

 

Sobotni rywal z Dolnego Śląska na swoim koncie zgromadził o cztery punkty więcej. Z dorobkiem czternastu oczek plasuje się w tabeli na pozycji wicelidera. W siedmiu spotkaniach, zaliczył pięć zwycięstw, jedno w rzutach karnych po dogrywce oraz dwie przegrane. Statystyki obu zespołów, są porównywalne, z tym że zawodnicy z Legnicy pokonali bramkarzy swoich rywali 189. razy, czyli o 10. bramek więcej niż Olimpijczycy. Jeżeli chodzi o straty to, tutaj grodkowianie są nieznacznie lepsi. Legnica straciła 179 bramek, a Grodków 175. Najlepszymi strzelcami, na których uwagę powinni zwrócić zawodnicy Olimpu w sobotnim spotkaniu to: Kacper Majewski (zdobywca 32.. bramki w 7. spotkaniach), Paweł Piwko (zdobywca 28. bramek w 7. spotkaniach), Kamil Mosiołek (zdobywca 26. bramek w 7. spotkaniach).

Sobotni rywal w ostatniej kolejce niespodziewanie pokonał przed własną publicznością lidera obecnych rozgrywek - Olimpię Medex Piekary Śląskie 26:22. Przegrana zespołu z Piekar z Siódemką Miedź Legnica jest dotychczas jedyną przegraną drużyny ze Śląska.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na sobotnie zmagania ligowe z MSPR Siódemka Miedź Legnica. Liczymy na gorący doping kibiców z Grodkowa. 

 

 

pełny HTML | wersja mobilna