Życzenia Wielkanocne

21.10.2018

Wygrana Olimpu w Zielonej Górze

Zespół Olimpu Grodków w ramach 5. kolejki udał się w podróż do Zielonej Góry z planem przywiezienia choćby najmniejszych zdobyczy punktowych. Plan został zrealizowany z zegarmistrzowską dokładnością, przy wydatnej pomocy mistrza Młoczyńskiego, który był pierwszoplanową postacią meczu z „Akademikami”.

Cenne punkty pojechały do Grodkowa dzięki dobrej grze w defensywie. Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego rozpoznawania, czego efektem była niska skuteczność zawodników obu drużyn, którym raz po raz na drodze stawali bramkarze obu zespołów. W 15 minucie meczu na tablicy był remis 3-3. Nie lepiej było po następnym kwadransie gry gdzie zawodnicy obu zespołów zdobyli małą liczbę bramek, jak na mecz piłki ręczej. Po kończącym pierwszą część spotkania gwizdku sędziego na tablicy wyników prowadzili gospodarze 7:6 .

Wynik 7-6 zwiastował że walka o końcowy sukces będzie trwała do końca spotkania, tak też było. Żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na większe prowadzenie niż dwie bramkami, festiwal błędów i nieskuteczności trwał w najlepsze. Więcej szczęścia i opanowania mieli w tym fragmencie gry grodkowianie i to oni mogli cieszyć się że do domu powrócą z tarczą. W ofensywie bramki zdobyłow wielu zawodników, Olimp stworzył zagrożenie na wszystkich pozycjach. Po końcowiej syrenie grodkowianie zwyciężyli 19:20.

Po piątym zwycięstwie zwycięstwie podopiecznik Mieszkowskiego i Malinowskiego zaliczyli awans o jedno miejsce. Obecnie popularni Olimpijczycy znajdują się na tzecim miejscu z dorobkiem jedenastu punktów. Cztery punkty grodkowianie tracą do lidera MKS Olimpi Piekary Śl. Kolejne spotkanie Olimp Grodków rozegra przed własną publicznością, 3. listopada pdejmować będzie w derbach opolszczyzny ASPR Zawadzkie.

AZS: Pawlisz, Hady, Jarszak - Kociszewski 2, Góral 2, Gadaj 2, Kuliński 1, Tarasiuk, Mieszkian 1, Szarłowicz 3, Franaszek 5, Należyty, Kiersnowski 2, Chałupka, Jasiński 1, Więdłocha. Trener: Ireneusz Łuczak. Kary: 12 minut
Karne: 8/5

Olimp: Młoczyński, Mańko - Maciejewski 2, Koszyk 2, Hertel 3,Rogaczewski 2, Chmiel 1, Kolanko 1, Marcyniuk, Stępień, Mierzwiński 2, Kulej, Ungier 5, Szulc 2, Wiśniowiecki, Turyniewicz. Trenerzy: Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski. Kary: 12 minut. Karne: 4/2