Marszałek
Sponsorzy 2023

23.09.2018

Olimp wygrywa po karnych z Ostrovią!

W meczu inauguracyjnym sezonu 2018/2019 zespół grodkowskiego Olimpu wywalczył drogocenne dwa punkty. Spotkanie zakończyło się remisem 31:31, choć przez większość spotkania to podopieczni trenerów Grzegorza Malinowskiego i Piotra Mieszkowskiego górowali nad zespołem przyjezdnych z Ostrowa Wlkp.,nie oddając prowadzenia ani na moment.

Przebieg spotkania wyglądał zdecydowanie lepiej po stronie Olimpu. Grodkowianie, po roku przerwy powrócili na zaplecze Superligi w dobrym stylu, kibice mogli odczuć jedynie drobny niesmak po końcówce spotkania w której zespół Olimpu pozwolił na odebranie sobie szansy na zwycięstwo.

Spotkanie od pierwszych minut dostarczyło kibicom zgromadzonym na hali sportowej im. Zdzisława Zielonki wiele radości w sposobie gry i ambicji grodkowian, bowiem to Olimpijczycy już od pierwszych minut zaczęli swój koncert bramek. Jak się okazało nowe twarze, jakie pojawiły się w Grodkowie to świetni zawodnicy. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Marceli Ungier, ale nie tylko on ,bo pozostali zawodnicy wprowadzili do drużyny świeży powiew sportowych umiejętności. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:15.

Po zmianie stron Grodkowianie wciąż nie zwalniali tempa, które chwilami było zabójcze dla zawodników z Wielkopolski. Grodkowianie śmiało powiększali swoją przewagę, która w pewnej chwili wynosiła już 6. bramek. Pewność wygranej i tak duża przewaga na kwadrans przez zakończeniem spotkania, wraz z popełnionymi błędami niestety zgubiła gospodarzy. Grodkowianie w ostatnich minutach popełniali seryjnie błędy zarówno w ataku jak i w obronie co skrzętnie wykorzystał przeciwnik. Spotkanie zakończyło się wynikiem 31:31 o rozstrzygnięciu spotkania zadecydowały rzuty karne. Na szczęście dla gospodarzy wygrane 5:4

- To była inauguracja i myślę, że wracamy w dobrym stylu. Dla chłopaków należą się brawa , bo każdy zostawił kawał zdrowia. Graliśmy praktycznie siódemką, czy ósemką. Zdrowia nie zabrakło. Skończyło się szczęśliwie, chociaż wydaje mi się, że wygrał po prostu lepszy. Byliśmy zespołem odrobinę lepszym, choć mieliśmy jeden przestój, który nas dużo kosztował. Skończyło się jednak szczęśliwie – podsumował Grzegorz Malinowski, jeden z trenerów Olimpu.

- Pierwsza połowa spotkania nie należała do naszego zespołu, musimy nad tym popracować, bo reagowaliśmy za szybko a to się na nas odbiło. W drugiej połowie zawodnicy Olimpu zdołali zrobić znaczną przewagę po czym uspokoili swoją grę w końcówce. Rzuty karne to jest loteria, którą wygrał zespół z Grodkowa – dodał Kazimierz Kotliński trener Ostrovii.

Za tydzień Olimpijczycy wybierają się na Śląsk, gdzie zmierzą się z zespołem Olimpii Medex Piekary Śl. Piekarzanie w pierwszym spotkaniu zwyciężyli 37:26 z ŚKPR Świdnica. Inny pierwszoligowiec z opolskiego – APSR Zawadzkie przegrał 19:30 z MKS-em Wieluń 19:30.

Olimp Grodków - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 31-31 (17-15), karne: 5-4

Olimp: Młoczyński, Łągiewka - Maciejewski, Hertel 3, Szulc 4, Chmiel 8, Kolanko 4, Marcyniuk 3, Górny, Kulej, Ungier 8, Rogaczewski 1. Trenerzy: Grzegorz Malinowski i Piotr Mieszkowski.

Ostrovia: Foterek, Chmielewski - Przybylski 2, Salamon, Biegański 4, Marciniak 14, Staniek, M. Wojciechowski 3, Sz. Wojciechowski 1, Krzywda 5, Wojtkowski 1, Brychcy 1. Trener Kazimierz Kotliński.

Sędziowali: Grzegorz Christ (Wrocław) i Tomasz Christ (Świdnica). Kary: Olimp - 12 min.; Ostrovia - 10 min. Widzów: 300.