Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

15.10.2017

Olimp wciąż niepokonany!

Olimp Grodków odniósł czwarte zwycięstwo w ligowych bojach. W meczu czwartej kolejki II ligi grodkowianie zmierzyli się na wyjeździe z drużyną SPR Bór Oborniki Śląskie. Wygrana różnicą trzynastu bramek to kolejne okazałe zwycięstwo drużyny trenerów Malinowskiego i Mieszkowskiego.

Już na początku meczu, po rzutach Maciejewskiego, Prokopa i Kolanki, Olimpijczycy wyszli na dwubramkowe prowadzenie 5:3. W kolejnych minutach spotkania gospodarze doprowadzili do remisu oraz dwa razy udało im się wywalczyć jednobramkową przewagę. Był to właściwie jedyny moment, w którym zawodnicy Artura Szabata wyszli na prowadzenie w całym meczu. Od piętnastej minuty dobrze sklejona obrona, wraz z niezawodnym Krzysztofem Muszakiem, pozwoliła na wypracowanie, wprost miażdżącej pozycji grodkowian w tym meczu. Na przerwę Olmpijczycy schodzili bowiem z wynikiem 18-stu bramek, podczas gdy ich rywale mieli ich tylko 11.

Początek drugiej połowy nie zwiastował poprawy gry w ataku gospodarzy, którzy w osiem minut od wznowienia gry zdobyli zaledwie dwie bramki. Olimp w tym czasie ponownie nie zawiódł i trafił aż sześć razy. Po upływie kwadransu grodkowianie prowadzili już 17:28. W ostatnich piętnastu minutach trenerzy Olimpu postanowili dać więcej szans dla mniej doświadczonych zawodników, którzy dołożyli do zwycięstwa pięć ostatnich bramek, a straclili jedynie trzy. Mecz zakończył się wynikiem 20:33.

Ponownie najskuteczniejszymi zawodnikami z Grodkowa byli Paweł Chmiel i Sebastian Kolanko. Obaj razem rzucili prawie połowę bramek. Bramce Olimpu na zagrozili zawodnicy z Superligową przeszłością: Artur Szabat, Eryk Sawicki czy jeden z najskuteczniejszych zawodników z początku sezonu Wojciech Weisskopf. Olimpowi po piętach depcze Sparta Oborniki Wlkp., która również zwyciężyła w swoim ostatnim spotkaniu i z podobną ilością punktów zajmuje w tabeli ligowej drugie miejsce.

SPR Bór Oborniki Śląskie - UKS Olimp Grodków 20:33 (11:18)

SPR Bór: Kurzydło – Semczyszyn 1, Błasiak, Gera 1, Buchacki, Czajka 2, Sawicki 3, Chmieliński 1, Doniec 2, Ramiączek, Kolis 2, Szabat 4, Zagórski 1, Weiskopf 3 Reder, Kielar. Trener: Artur Szabat. Kary: 15 minut, karne: 3/2.

Olimp: Muszak, Skrzyczewski - Maciejewski 5, Koszyk, Żubrowski 2, Chmiel 7, Prokop 4, Kolanko 7,  Starczewski, Świerczyński 3, Mierzwiński 1, Ogorzelec 1, Urban 1, Kulej 2, Turyniewicz, Hertel,. Trenerzy: Grzegorz Malinowski, Piotr Mieszkowski. Kary: 20 minut, karne: 0/1