Festival2
Festival
Gmina, U.M.
inka
partnerzy
Festival


TABELA SPOTKAŃ


Pozycja

Lp.
Drużyna


Liczba rozegranych spotkan
(M)
Liczba zdobytych punktów
(Ptk.)

   Facebook: 

Kanał na Youtube:

 


24.07.2017

Grodków: Pilnie potrzebna krew 0 Rh+ lub O Rh-

Grodków: Pilnie potrzebna krew 0 Rh+ lub O Rh-
Na naszą pomoc oczekuje lekarka pochodząca z Grodkowa, dotychczas pełniąca służbę w SOR Nysa a także wspierająca wcześniej nasz klub.

Doktor Elżbieta Rutkiewicz, na co dzień pomagała ratować życie innym pacjentom. Teraz sama potrzebuje naszej pomocy. Dlatego, aby pomóc należy jak najszybciej się zgłosić na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Nysie.

Pod halą sportową grodkowskiego ogólniaka w środę 26 lipca zaparkuje specjalny autobus do poboru krwi, którą będzie można oddać od godz. 9.00 do 13.00. 

- Dla Elżbiety jest potrzebna krew 0 Rh+ lub 0 Rh -. Natomiast każdą grupę krwi będzie można oddać, która może pomóc innym potrzebującym osobom – wyjaśnia Grzegorz Malinowski, kierownik hali sportowej LO w Grodkowie.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu ogłosiło zwiększone zapotrzebowanie na krew z grup A rh-, 0 rh- i AB rh-. Zapasy krwi z grupy B rh+ są obecnie na umiarkowanym poziomie. Dodajmy, że data przydatności uzyskanego z krwi koncentratu czerwonych krwinek to 42 dni, płytek krwi do roku, a osocza nawet do 3 lat.

 

 

 

pełny HTML | wersja mobilna